Ve stínu Koronaviru: Evropská unie hlásí Marshallův plán pro Evropu. Trik pro zavedení Nového zeleného řádu (Green New Deal). Žádné uhlí, žádná ropa, žádné hotové peníze a spousta dluhů

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ohlásila zavedení Marshallova plánu pro Evropu jako řešení pádu ekonomik kvůli koronavirové krizi. Miliardové investice by měly být stanoveny co nejdříve.“Evropa bude stát brzy opět pevně na nohou. Mnoho miliard, které musí být dnes investovány, aby odvrátily velkou katastrofu, spojí generace,“ řekla Ursula von der Layenová německému listu Welt am Sonntag.

Zatím není jasné, odkud se ty milardy vezmou, zda si je Evropská unie půjčí, nebo zda je to výzva členským států vložit do společného rozpočtu, z něhož by se pak rozdělovalo.

Evropská Unie je nyní vystavena zdrcující kritice za nečinnost v souvislosti s krizí koronavirus a imigranty na řecké hranici. Itálie pálí vljky EU a nahrazuje je vlajkami Ruska.
Skrytý záměr: Zelený řád

Marshallův plán, na který se EU odkazuje, byl přijat Kongresem USA 3. dubna 1948 s cílem pomoci poválečné Evropě. USA si touto hospodářskou pomocí zabezpečily vliv v Evropě a to jak ekonomicky, tak i vojensky. Sovětský svaz a země východního bloku Marshallův plán odmítly, proto byl omezen na západní Evropu.


Ursula von der Leyenová zdůraznila, že původní priority Evropské Unie stále platí. Jsou jimi “uhlíková neutralita” a důsledný přesun od ropy a uhlí k obnovitelným zdrojům energie. Pozorovatelé se domnívají, že Evropská unie zneužije situace k nasunutí “Nového zeleného řádu” a k posílení svého vlivu v členských zemích.

V rámci pomoci by tak bylo dosaženo likvidace zbytků suverenity členských států, astronomické náklady a zaostávání Evropské unie oproti zbytku světa.


Až zmizí peníze

Zelený úděl znamená odstavení uhelných elektráren a omezení ropných a plynových paliv v době, kdy se většina členských zemí dostala do těžkých hospodářských problémů.


„Vysocí představitelé EU, kteří zelený úděl bezohledně prosazují, musí zřejmě být nějak finančně motivovaní od firem, které se na něm chystají napakovat,“ míní europoslanec Ivan David (SPD).

“Náklady na uhlíkovou neutralitu budou astronomické. Už teď jsme je spočítali na 675 miliard korun,” uvedl premiér Andrej Babiš, který patří mezi největší kritiky dohody Zeleného řádu.


Kde je oko hurikánu

Podobná zelená hysterie se děje i v USA, kde se to jmenuje “Green New Deal”. Tento utopický plán tlačí extrémistické ultralevicové křídlo Demokratické strany USA.
Především ho však prosazují vlivné osoby světového finančnictví jako Larry Fink (Black Rock, Fed), Ray Dalio (Bridgewater), miliardář Bill Gates (Microsoft), vládci mocných politických neziskových organizací George Soros (Open society fund), Carl Gershman (NED) a další.

Podle některých odborníků je epidemie koronaviru fikcí, která má posloužit právě k zavedení nového světového řádu, k čemuž potřebuje odstranit prezidenta USA Donalda Trumpa.

Jejich hlavním argumentem je, že dosud nevzrostl počet zemřelých ve srovnání s předchozími roky.


Zdroje: Welt am Sonntag, DW, Euractivclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh