V Bělorusku vypukla barvená revoluce – bude druhý Majdan? A hned poté: Útok NATO na Rusko? Lukašenko sklízí hořké plody své politiky dvou židlí.

Ten tomu dal! V Bělorusku vypukla po vítěztví prezidenta Lukašenka barevná revoluce, která může být zárodkem evropského válečného konfliktu. USA využívají českých tajných služeb a neziskových organizací k iluzi “utlačovaného národa, který se vzepřel proti svému diktátorovi”.



Mapa, která objasňuje, oč dnes v Bělorusku jde. Čeká Bělorusko hořký osud Ukrajiny? Americké vlajky označují základny NATO nebo místa cvičení.

Z Běloruska lze v příštích dnech očekávat velmi výživné záběry. Mladí muži, vynořivší se “odnikud” vs. Lukašenkovi těžkooděnci.

V Bělorusku se teď hraje o druhý Majdan, který skončil v roce 2014 absolutní katastrofou pro Ukrajinu. Předtím jakž takž prosperující země je po “americké implantaci svobody a demokracie” v občanské válce, rozkradená (půda, továrny) a jejím prezidentem je komik.



Model Čaputová selhal

Totéž by čekalo Bělorusko, pokud by ve volbách uspěla nastrčená kandidátka Cichanouská: Totální devastace a rozkradení státního majetku podnikateli (a politiky) USA ve jménu svobody a demokracie.

Model Čaputová, který zafungoval pod tlakem Sorosových neziskovek na Slovensku, se v Bělorusku zcela minul účinkem. Necelých deset procent, které Cichanouská získala ve volbách, to je opravdu chabé, i kdy Lukašenko podváděl.




CIA děkuje České republice?

Na organizaci povolebních protivládních demonstrací se podílí Česká republika a další země, tvrdí prezident Lukašenko.

Žádné důkazy sice Lukašenko nepřináší, ale například česká BIS (Bezpečnostní informační služba) je považována za evropskou pobočku americké CIA přinejmenším od chvíle, kdy její vedoucí Koudelka dostal od CIA medaili za spolupráci.




Člověk v tísni tajně v Bělorusku

Také propojení mezi americkými tajnými službami a českou zpravodajskou službou ÚZSI (Úřad pro zahraniční styky a informace) je chápáno jako hotová věc.


“Americké tajné služby pochopily, že není třeba do kýžených oblastí posílat své lidi, stačí poslat ty, které pro ně pracují v těch kterých zemích,” řekl deníku Arfa.cz zdroj z okolí zpravodajské komunity.

Podle některých informací na území Ukrajiny operují politruci a školitelé z neziskové organizace Člověk v tísni. Tato neziskovka byla v Rusku postavena mimo zákon, protože prováděla “podvratnou protistání činnost”.


Česká televize, kterou prezident Lukašeno také obvinil ze spolupráce “s ovcemi”, teď bude zaručeně chrlit jednu reportáž za druhou o tom, jaký je teď v Bělorusku teror a jaký je Lukašenko je “krvavý diktátor”. Bude součástí mezinárodního mediálního mainstreamu s cílem vyvolat státní převrat.





Trump nemá armádu pod kontrolou

Situace v Bělorusku je o to nebezpečnější, že je zřejmé, že prezident USA Dodal Trump nemá svou armádu pod kontrolou. Mnohokrát sice opakuje sousloví “moji skvělí generálové”, ale zásadní vojenské kroky jdou zcela mimo Trumpovu kotrolu.

Tuto děsivou anomálii jsme mohli vědět například po Trumpově jasném rozkazu stáhnout vojáky ze Sýrie – nestalo se tak, protože ho neposlechli (jen se přesunuli na východ země, kde dosud kradou ropu).

Totéž se stalo při Trumpově rozkazu o stažení vojáků USA z Německa, aby je mohl využít doma při potírání nepokojů doma. Neposlechli ho, polovina vojáků se přesouvá do Polska – směrem k ruským hranicím.



Lukešenko: Rychle zpátky do ruské náruče, jinak…

Lukašenko teď sklízí hořké plody toho, co sám považoval za “mazanou politiku”, když se pokoušel hrát na dvě strany – na tu ruskou, s níž ho pojí historické, ale především energetické (plyn), a také na tu americkou, z níž ho nepojí nic, kromě jakýchsi iluzí.

Prezident zahraničí USA Mike Pompeo, který byl letos v únoru na návštěvě Běloruska, nabízel Lukašenkovi totální nehoráznosti. Například: Přestaňte brát plyn z Ruska a místo toho odebírejte ten náš, americký. Nebo: Kupte si naše zbraně.


P/rezident Běloruska Lukašenko a ministr zahraničí USA Pompeo

Ministr USA Pompeo: Obchodník s plynem

Ministr zahraničí Pompeo je především obchodním se zbraněmi a energií. Americký plyn je výrazně horší, než ten ruský a především také o dost dražší.

O tom, jak USA obchoduje se zbraněmi, by mohlo vyprávět mimo jiné Polsko: Za 105 miliard korun Poláci od USA koupili 35 stíhaček F-35, které dostanou až za čtyři roky (až je USA vyrobí). Nákupu předcházela podivné série havárií ruských stíhaček.


Lukašenkovou absolutní prioritou teď musí být okamžité narovnání vztahů s Ruskem, jen tak lze předejít hrozbě války na evropském kontinentu.





close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh