Podvod s Covid-19? Pět špičkových českých lékařů varuje před zkreslováním statistik “přímé smrti s koronavirem”. Zemřelých oficiálně: 181. Realita: NULA

Stále více českých lékařů upozorňuje na zkreslování statistik na téma “zabil je koronavirus”. Oficiálně “zemřelo”na koronavirus” 181 občanů ČR. “Ta čísla jsou úplně zkreslená,” říká docent Martin Balík. U většiny zemřelých média uvádějí, že “zemřeli s koronavirem”. Příčiny smrti však ve skutečnosti byly úplně jiné a covid s tím nijak nesouvisel.Statistika z Itálie: 99,2 procent pacientů zemřelo na jinou nemoc, u drtivé většiny žádná souvislost s koronavirem. Přesto je uvedeno v obecných statistikách: “Pacient zemřel na koronavirus.”

Prof. Žaloudík: Je to fikce

Prof. Žaloudík

Jsme už dávno ve fázi, kdy je lék horší, než nemoc. Nejen kvůli ekonomice, ale kvůli ostatním pacientům, jejichž léčba je odsouvána do pozadí, protože “nemají koronavirus”.


“Většina pacientů, zejména těch starších, končí většinou na nějakou formu zápalu plic,” říká prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. s tím, že úmrtí na covid-19 je fikce, protože se diagnózy míchají.


Profesor Žaloudík v senátu: “Česká televize se zblázmila.”

V České republice umírá průměrně každý rok (i letos) 300 lidí denně, z toho letos “s koronavirem” čtyři. U žádného případu však nelze označit koronavirus jako jednoznačnou příčinu smrti.


Čtěte též: Kde jsou ty oběti Covid-19? Prázdní rakve a prázdné nemocnice


Docent Balík: Čísla jsou zkreslená

Docent Balík

“Pacienti zemřou pod jinou diagnózou, ale protože jsou covid-19 pozitivní, dají se do kolonky zemřeli na covid-19. Přitom onemocnění covid-19 s jejich smrtí nijak nesouviselo,” říká doc. MUDr. Martin Balík, Ph.D.


Docent Balík: Čísla jsou zkreslená. Moderátor byl v šoku, tak rychle změnil téma.

Čtěte též: Mediální lež o pacientovi, který umřel “přímo na covid-19”
“Na druhou stranu máme vážně nemocné pacienty, například diabetiky, kardiaky, mají cévní problémy, srdeční problémy. Jsou covid pozitovní, ale nemají žádné známky koronavirového postižení.”

My je vyléčíme a propustíme je, ale už nejsou zařazeni mezi pacienty, kteří přežili covid-19. Ta čísla jsou úplně zkreslená,” konstatuje docent Balík.


Celý rozhovor pro týdeník Reflex zde


Čtěte též: Největší projekt sledování lidí v dějinách České republiky


Primářka Adámková

Primářka Adámková

“Nevím, proč je to takto prezentováno, tento způsob prezentace dat. Prezentace dat, týkající se koronaviru mi přijde účelová,” říká primářka mikrobiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze MUDr. Václava Adámková.


Celý rozhovor MUDr. Adámkové pro info,cz ZDE


Problém “koronavirových statistik” v kombinaci s panikou, šířenou médii – včetně nošení roušek TV moderátory se již rozrostl tak, že ohrožuje životy jiných pacientů.
Prof. Martina Vašáková: Jsme lazaret na třídění

Prof. Vašáková

„Všechny nemocnice dostaly příkaz vyčlenit lůžka pro pacienty s Covid-19 a celý chod nemocnice jim je přizpůsoben.”

Z nemocnic se staly lazarety na třídění pacientů s koronavirem, u nás na pneumologickém oddělení pro ně máme vyčleněnou půlku lůžek,“ říká prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., 1. lékařská fakulta.

“Jsou přitom mnohem nebezpečnější a závažnější nemoci, jako například tuberkulóza, na kterou umírá každý rok přes milion lidí. Když zanedbáme další onemocnění, jako jsou onkologické či kardiovaskulární nemoci, a budou velké sekundární ztráty,“ varuje primářka Vašáková.
Prof. Pavel Klener

Prof. Klener

„Všechno se dnes točí kolem koronaviru. Nejsou to jen onkologické diagnózy, ale spousta jiných závažných onemocnění, co potřebují akutní péči. Odkládají se operace, a to může zejména v onkologii mít nepříznivé důsledky na vývoj onemocnění. Řada pacientů na to může doplatit,“ uvádí prof. MUDr. Pavel Klener, DrSc.


Je třeba se rychle vrátit do normálu a říci: “Tak jsme ten koronavirus porazili a teď zase zpátky do práce”. Z kauzy Covid-19 se stalo politikum.

To musí rychle skončit.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh