PEKLO JE TADY! Pan GRETA a jeho poslední mystifikace: Životní projekt zkrachovalého herce. Superschopnosti jako šém. Protloukal se co by manažer úspěšnější manželky (viz děsivé VIDEO z Eurovize). Bohatnout na nemoci dítěte? Jestli je peklo… JSME V NĚM!


Fenomén Greta je průsečík. Kontroverzní divadelní téma, které přesahuje svého stvořitele. Seznamte se: Pan SVANTE THUNBERG (50). Otec “Vyvolené”. Performer. Hráč. Cenou za absolutní svobodu je absolutní oddanost.

Pan Svante (50) to rozhodně neměl jednoduché. Pokoušel se chytit jako herec, ale pohořel. Tak se několik let protloukal jako manažer své mnohem úspěšnější ženy Maleny, která si po nahodilé svatbě nechala své umělecké jméno – Ernman. Až se na něj usmálo štěstí…


Gretina matka. Odvážná zpěvačka která posiluje na protest proti globálnímu oteplování.

A to měl pro kariéru herce všechny předpoklady. Jeho otec Fritz-Olof Thunberg (94) byl v divadle úspěšný, skvělý dabér pro děti (Walt Disney) a také režisér. Hrál přibližně ve stovce filmů (vedlejší role, většinou elegány).

Svanteho matka Mona Anderssonová (narozena roku 1936) byla také úspěšná herečka, spíše divadelní, než filmová. Svante byl druhé dítě Olofa a Mony. Jeho sestra Amanda se narodila v roce 1965 (je o čtyři roky starší než Svante).


Švédský herec Fritz-Olof, herečka Mona Anderssonová a malá Amanda. Děda a babička aktivistky Grety. Amanda je dnes její teta. Prarodiče už dávno rozvedeni… Rodiče zatím ne.

Jako herec to Svante vzdal kolem přelomu tisíciletí. Mnohé zdroje uvádějí, že “ho diváci znají ze seriálu Skärgårdsdoktorn“. Budiž. Nicméně po chvíli pátrání zjistíme, že se v tomto ve Švédsku slavném seriálu objevil jen v jedné jediné epizodě ve vedlejší roli dočasného kolegy hlavního hrdiny, a to v roce 1998.


Poznámka: Rodiče by měli rozhodovat o osudu dětí, ne naopak!


Božská matka houká málo:
Eurovize a pak Rudolfinum!

Eurovize a pak Rudolfinum!

Hereckých pokusů Svante zanechal po seznámení s operně – kabaretní divou Malenou Ernmanovou (ročník 1970, jedno N), která je kalibr typu (český ekvivalent) pěvkyně jménem Andrea Kalivodová, jen trochu starší, ale také velmi svěží.


Malena zpívá s nasazením něco mezi operou a šantánem – kromě Japonska například mimo jiné i v pražském Rudolfinu (2013) – samozřejmě v produkci svého manžela.


Svante tak do doby, než se mu podařil majstrštyk s Gretou, řadil mezi své největší úspěchy 21. místo manželky v soutěži Eurovize, kdy v moskevském finále Malena získala krásných 33 bodů.


Malena houká zde. Špatně zvolená píseň.

Svanteho majstrštyk

Příběh rodiny Thunbergových je fascinující. Z mnoha důvodů. Svantemu se podařilo projektovat vážné rodinné problémy do jakéhosi transsedentálního přesahu na celou planetu.

Rodina Thunbergových

Svante přetavil rodinu do klimatu planety včetně ekosystému, duhy, mraků a všelijakých odstínů soumraku, které k tomu patří. Nebo třeba: Když prší a je slunce. Teplota zeměkoule však zůstává neměnná od doby, kdy se začala měřit, tedy 150 let…


Kniha Scény ze srdce, kterou údajně napsala celá rodina společně. Vlevo je první verze, která je opřená o Malenu. Druhé vydání už vede Greta a její slavná stávka jako záminka nejít do školy. Zcela vpravo je německé vydání. Počet prodaných výtisků není znám.

To je vskutku nevídané a připomíná to romány jako Stopařův průvodce po Galaxii nebo Solaris… Mnozí připodobňují projevy aktivistky Grety ke scénám například z Pána prstenů nebo Hry o trůny.


V podstatě jde o první reality – show v celosvětovém přímém přenosu. Je to úchvatná a současně děsivá podívaná.


Mystifikace s pradědečkem

Kreativní Svante zapojil do svého životního projektu odkaz svého předka, údajného pradědečka, který se jmenoval také Svante.

Vědec, který propojil uhlí a počasí. Pravděpodobně není příbuzný Grety.

Tento pán Svante Arrhenius (1859 – 1927) si usmyslel, že spalováním uhlí se otepluje planeta (viz například mlhy Londýna). Souvislost mezi uhlím a počasím je však stejně vratká jako že Svante a Svante jsou příbuzní.


Podivín Arrhenius zřejmě není příbuzný performera Svanteho Thunberga, otce Grety, je to jen vějička. Nejspíš se jen potkali v nějaké literálně – chemické kavárně…


Greta (16) má mladší sestru Beatu (14), což je jisté – a ta má stejné psychické postižení, které jejich rodiče označují za “superschopnosti”.

Obě sestry špatně spí, málo jedí, mívají halucinace a trpí těžkými depresemi.


Mnozí komentátoři připomínají podobu Grety (blond dívka s copánky) k nacistické propagandě. Například bývalý poradce prezidenta Reagana Dinesh D’Souza.

Jak to dopadne

Údajné “Superschopnosti” je zřejmě ten šém, kterým Svante a Malena ovládají své dcery.

Lze předpokládat, že Svante a Malena považují své děti za jakési božstvo, které stojí nad všemi lidmi a jsou něco jako svítání, soumrak, mlžný příslib, přízemní mrazík, nebo tání…


Cenou za absolutní svobodu je absolutní oddanost.


Vystoupení Grety na summitu OSN bylo dokonalým přijetím Stanislavského metody (MCHAT) – kdy se herec promění v neherce tím, že se stane hercem. Příznivcem této metody je Gretin otec, bývalý divadelní herec.

Je třeba věřit, že svoji “nenávist” myslela Greata upřímně.

Načasování je přímo ďábelské. Ultralevicová ideologie převlečená za liberalismus souzní s propagandou rozvratu rodiny a bojem za planetární klima. Do toho feministická (genderová) agenda se snahou převést odpovědnost na rozpad rodiny na děti. Obludné.


Gretě bude 3. ledna 17 let a pak už nebude dítě.


Projekt perfomera Svanteho ale neskončí. Bude hůř.


Nepřehlédněte

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh