Švédský vědec navrhuje jíst lidi, abychom zastavili změnu klimatu. Svatá Greta zatím zůstává u rýžových koláčků

Švédský vědec v oblasti chování navrhl, že bude možná nutné obrátit se ke kanibalismu, tedy začít jíst lidi, abychom zachránil planetu.

Vědec Magnus Söderlund řekl ve švédské televizi v souvislosti s tématem o „potravě budoucnosti“, že chystá sérii seminářů o nutnosti konzumovat lidské maso, aby zastavil změnu klimatu.

Pan Söderlund v rozhovoru pro švédskou televizi

Ekologové obviňují masný a zemědělský průmysl, že přispívají k údajnému globálnímu oteplování. Živočišná výroba a chov hospodářských zvířat jsou podle ekologických aktivistů původci přibližně 15 procent všech emisí skleníkových plynů na naší planetě. To je více, než má na svědomí veškerá doprava na Zemi.

Teorie tzv. “globálního oteplování” je mnohými považována za marketingový podvod. Přesto nyní zažívá obrovský boom a točí se kolem ní miliardy dolarů. Za největšího padoucha je je tu považováni kysličník uhličitý (CO2). Nyní mu šlape na paty i kráva. Ikonu boje proti tomuto plynu a skotu je aktivistka Greta Thunbergová.

Pořad byl dokreslen grafikou vidliček s rukama

Vědec sdělil moderátorce, že jednou z největších překážek návrhu je tabu kolem mrtvých těl a uznal, že lidé jsou „mírně konzervativní“, pokud jde o stravování věcí, na které nejsou zvyklí.

Televizní diskusi doprovodila grafika lidských rukou na konci vidliček.

Dalším návrhem na záchranu Země, který byl podporován četnými sdělovacími prostředky a ochranáři životního prostředí, jsou jen o něco méně nechutné – jíst brouky.

Greta Thunberg a princ Harry budou bezpochyby první ve frontě, když budou na příštím mezinárodním summitu o klimatu nabízeni švábi a lidské maso.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh