Nechutné! Starosta Kolář žaluje u německé protektorky Uršuly von der Leyenové (Evropská unie) a zmiňuje vojenský zásah proti Rusku! Zvací dopis jako v roce 68? Prezident Zeman: “Je to jen průjem!”

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) je po černé demolici maršála Koněva na útěku. Teď napsal dopis předsedkyni Evropské komise Uršule von Der Leyenové, ve kterém žaluje, že mu Rusko řeklo, že je nacista a žádá o zásah.Starosta Kolář ve svém dopise píše: “Evropská unie není NATO a nedisponuje článkem č. V. Washingtonské smlouvy, který zajišťuje členům aliance kolektivní obranu… ale měla by ho odsoudit.”

Článek V. Washingtonské smouvy přitom uvádí: “Ozbrojený útok proti jedné nebo více smluvních stran (zemí) z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem a ostatní strany se postaví na její obranu včetně použití ozbrojené síly.”Washingtonskou smlouvu podepsalo kromě USA také Česko, Německo a další členské státy Evropské unie. Důvodem intervence přitom může být i “ochrana demokracie”.


Někteří komentátoři přirovnali Kolářovo vyjádření ke zvacímu dopisu v roce 1968, kdy do ČR komunističtí představitelé pozvali vojska Varšavské smlouvy.


Černá demolice, pak útěk

Starosta Kolář se po černé demolici pomníku maršála Koněva, osvoboditele Prahy, Osvětimi a poloviny Evropy skrývá schovaný za ochrankou na neznámém místě.

Pomník, chráněný mezinárodní smlouvou, nechal odstranit tajně, když zneužil karantény kvůli pandemii koronaviru. Na Koláře podalo trestní oznámení několik občanských sdružení a organizací.

Agent stále na svobodě

Záminkou mu byla dezinformační zpráva v týdeníku Respekt o údajné ruském agentovi s kufrem, který ho chce zavraždit. Agent s ruským diplomatickým pasem se prý pohybuje po ČR již měsíc.

Ruska strana na to reagovala protestní nótou a zřídila komisi, která vyšetřuje, zda Kolář a ostatní radní Prahy 6 (Pecina, STAN) porušili mezinárodní smlouvu a zahájila proti kolářovi a ostatním trestní stíhání.

Prezident Zeman: Je to průjem

Prezident Miloš Zeman na situaci reagoval takto: “Když je politik bezvýznamný, tak se snaží něčím upoutat. Buď tím, že má sexuální skandál, nebo tím, že si nakrade nějaké peníze, anebo tím, že se zviditelní tímto způsobem.”

Prezident dodal, že je otázkou, jestli nepožádali o ochranu sami.”


„Zpráva v Bakalovském Respektu mě pobavila a jak víte, já médiím Zdeňka Bakaly nevěřím ani slovo. Ricin je projímadlo. Kdyby k tomu došlo, museli by to potvrdit naši zpravodajci, ale to se zatím nestalo,” vysvětlil prezident Zeman.loading…

Z žalobníčkovského dopisu starosty Koláře protektorce vyjímáme:

Vážená paní předsedkyně,

dovolte mi, abych se nejprve představil. Jmenuji se Ondřej Kolář a jsem starostou Prahy 6, jednoho z obvodů hlavního města České republiky.

Píši Vám nejen jménem svým, ale jménem celé naší městské rady a velké části zastupitelstva, a to ve věci pomníku sovětského maršála Koněva, který nechala Praha 6 na základě svobodného a demokratického hlasování v zastupitelstvu odstranit…

“Akt sejmutí sochy z piedestalu ovšem vyvolal zcela nepatřičnou reakci Ruské federace, která se v reakci na toto zcela legální rozhodnutí Prahy 6 rozhodla reagovat vyhrožováním a zcela nepatřičným vměšováním se do vnitřních záležitostí Prahy 6, Prahy jako takové a ve finále celé České republiky.”

“Rusové nás již rok označují za nacisty, já osobně jsem podle jejich oficiálních představitelů Gaulaiter, ruská ambasáda v Praze a ruští oficiální činitelé vyzývají české občany prostřednictvím sociálních sítí a dezinformačních webů k fyzické likvidaci těch, kdo v odstranění sochy „mají prsty“.

“Vážená paní předsedkyně, žádám a vyzývám Vás, abyste se důrazně zasadila o to, aby Rusku bylo jasně řečeno, že takovéto chování je neakceptovatelné. Vím, že Evropská unie není NATO a nedisponuje ničím, jako je článek V. Washingtonské smlouvy, který zajišťuje členům aliance kolektivní obranu…”

“…Jsem ale toho názoru, že v případech útoku na samotnou podstatu demokracie a svobody ze strany totalitních režimů, by měla Evropa jasně dát najevo, že jakýkoliv takový útok na kterýkoliv z členských států nebo jeho občany považuje za útok na svou podstatu a měla by jej jednoznačně odsoudit.”

“Rusko a jemu podobní musí slyšet jasné ne a musí se mu jasně ukázat, že existuje jasně vytyčená linie, za jakou nesmí za žádných okolností jít.”

“Vážená paní předsedkyně, velice Vám děkuji za čas, který jste věnovala těmto řádkům a věřím, že mou prosbu kladně vyslyšíte. Přeji Vám, Vašim blízkým a spolupracovníkům, jakož i celé EU hodně zdraví, pevné nervy v boji s koronavirem a odvahu v boji s extremisty.”

Ondřej Kolář, starosta Prahy 6


Pěkný komentář k tomu napsal Tomáš Vyoral ZDE

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh