Merkelová: Třetí záchvat třasu! Kdy už to zabalí? Na to se nedá dívat! Už jí nenechte se trápit! Německá média spekulují o konci kariéry. Znamená její pád i konec migrantského šílenství?

Německá kancléřka Angela Merkelová (64, CDU) dostala další záchvat třasu v přímém přenosu a posílila tím spekulace o Parkinsonově nemoci ve vysokém stádiu. Při jmenování nové ministryně spravedlnosti v berlínském zámku Bellevue se třásla po celém těle asi dvě minuty. Nebyl to hezký pohled.

Šlo již o druhý záchvat třasu za posledních devět dní. Tehdy se roztřásla po celém těle při tónech německé hymny, když vedle ní stál nový ukrajinský prezident. Podle německé agentury DPA však šlo již tehdy o druhý záchvat. Agentura však neuvedla, kdy a kde došlo k tomu prvnímu.

Celkově tak na zámku Bellevue šlo o třetí záchvat třasu neměcké kancléřky na veřejnosti na veřejnosti. Tentokrát dokonce odmítla sklenici vody, čímž zpochybnila vysvětlení svého předchozího záchvat, který vysvětlovala žízní. Tehdy tvrdila: “Vypila jsem tři sklenice vody a bylo mi fajn”.

Odmítnutá sklenice jasně ukazuje, že žízeň není příčinou. Kromě nabízené sklenice měla Merkelová možnost napít se i ze sklenice, která stála na pultíku řečníka. Lze též předpokládat, že odmítla sklenici, aby ji nevybryndala, nebo aby jí dokonce nevypadla z ruky a nerozbila sde na tisíc kousků: Podobně jako její velký migrantský sen o nové velké Evropě plné loajálních voličů.

Záchvaty jasně ukazují, že německá kancléřka není v pořádku. Bezprostředně poté odletěla do Japonska na vrcholnou schůzku G20, kde se setká s vedoucími představiteli světových mocností. Pokud dostane záchvat i tam, měla by odstoupit okamžitě. Lze předpokládat, že bude silně dadopovaná prášky, aby se to nestalo. Budou na ní namířeny kamery a fotoaparáty z celého světa. Jedním z projevů Parkinsonovy choroby může být i mdloba.

Merkelová odlétá do Japonska

Kancléřka Merkelová je strůjcem nevídané uprchlické vlny, stěhování národů biblických rozměrů, které od roku 2015 po její výzvě zachvátilo Evropu a nevratně změnilo složení jejího obyvatelstva i voličské základny. Otázkou je, zda do jaké míry byla nemocná už tehdy v roce 2015, kdy migranty zvala. Změna je nevratná a naplno se projeví v příštích generacích.

Přesný počet nových migrantům do Evropy není znám. Odhady se pohybují od tří do deseti milionů. Vlna polevila, ale neustala. Vzhledem k produktivitě islámských rodin může být z desti milionů za jednu generaci 50 milionů. Za další generaci 250 milionů.

Kancléřka Merkelová se tak hluboce zapsala do světových dějin. Vzhledem k nedozírným důsledků v nich sehrála nejzásadnější roli od dob Adolfa Hitlera.

Současně je však Angela Merkelová považovaná za důležitý stavení kámen velké Evropy, sjednocené pod úřednickým diktátem Německa za podpory Francie. Společně se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem je Merkelová nehlasitějším bijcem suverenity jednotlivých států.

Odstoupení Merkelové ze zdravotních důvodů z postu německé kancléřky by mohlo vést k razantní změně migrantské politiky Německa a v důsledku i celé Evropy. Ke slovu by se tak mohly dostat hlasy, volající po ochraně hranic a nepřijímání migrantů, natož vyvíjení snahy o jejich integraci.

Německý Der Bild

Merkelová dovedla svou stranu CDU “zu grund”. Strana pod jejím vedení zaznamenala rekordní úbytek voličů. Ve volbách do spolkového sněmu v roce v 2013 ještě získala CDU 34,1%, ale v roce 2017 již jen 26,8 %. To je pokles takřka o třetinu a jde o nejhorší výsledek všech dob (CDU vznikla po válce).

Post kancléřky ale chce Merkelová zastávat do konce funkčního období v roce 2021. Vše nasvědčuje tomu, že tak dlouho nevydrží. Spekuluje se o jejím odstoupení do konce tohoto roku. Co bude pak?

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh