Trump v Británii: Genderová vévodkyně Meghan mu jde po krku, už na něj poštvala manžela.

Dnešní návštěva Trumpa je v Británii byla samozřejmě na titulní straně všech deníků. Nemohl jsem se dočkat, jak se s tím vypořádá můj oblíbený the Sun – a vida, opět nezklamal.

The Sun, 4. června 2019, náklad 1,5 milionu kusů

Daily Mail

Trumpa, královnu Alžbětu a další sice má the Sun jako hlavní fotku, ale jako hlavní text mají poslední vůli zpěváka George Michaela (switch me up), že všechno odkazuje svým sestrám a milencům nic. Je to slovní hříčka – “stitch me up” by šlo přeložit jako “vybodni se na mě.”
U Trumpa si samozřejmě všímá the Sun tématu, které dnes zastiňuje i vylodění v Normandii, totiž že krátce před příjezdem řekl Trump o vévodkyni Meghan, že “je odpudivá” (nasty). Nehledě na to, že má pravdu, vyplyne z toho výroku mnoho dalších situací.

Sun se s tím vypořádal rýmovaným titulkem “Harry gets the hump over the Trump”. Jde o obtížně přeložitelný a málo používaný výraz (hump je hrb), “get the hump” v podstatě to znamená, něco jako že by Harry postaven do situace, aby byl naštvaný.

Genderová aktivistka Meghan (Američanka) byla podle některých pozorovatelů do královské rodiny nasazena, aby ji rozvrátila, a první výsledky svého odpudivého boje už má za sebou. O Trumpovi například prohlásila, že je úchyl, který nemá rád ženy (misogyn) a že s ním nebude v jedné místnosti. Na to jí Trump vzkázal, že věří, že bude skvělá matka.
Teď do toho zatáhla i svého manžela Harryho, aby držel basu (nebyl na dvou recepcích s Trumpem, kde byli jinak všichni – jeho otec princ Charles, starší bratr William i jejich partnerky).

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh