Jejda! Německá kancléřka Merkelová v karanténě kvůli koronaviru. Krátce předtím na nákupech bez roušky a setkání s premiéry všech spolkových zemí…

Kancléřka Angela Merkelová se nakazila od svého lékaře. Po možné infikaci se zúčastnila jednání s premiéry jednotlivých spolkových zemí a dojednala zpřísnění opatření proti šíření koronavirové nákazy…


Kancléřka Merkelová se od svého lékaře mohla nakazit v pátek, kdy se byla nechat naočkovat proti pneumokokové nákaze. Lékař téhož dnes testován na koronavirus, výsledky přišly dnes.


Poslední fotografie kancléřky na veřejnosti (mezi normálními lidmi) je ze supermarketu v Berlíně, kde neměla roušku. Deník Bild nicméně s uspokojením konstatoval, že kancléřka platí kartou.
„Kancléřka Merkelová bude testována na koronavirus bude až později, nyní by to nebylo smysluplné. Bude pracovat z domova,“ uvedl její mluvčí.


Na testy i premiéři

Na testování by se teď měli dostavit o premiérové spolkových zemí, s nimiž se kancléřka dnes setkala. Testům by se neměli vyhnout ani novináři, kteří byli na tiskové konferenci.

Pokud by byl u některého nalezen koronavirus, pravděpodobnost, že ho má i kancléřka Merkelová, by se silně zvýšila.
Obavy o zdraví kancléřky (třas)

Na podzim loňského roku se vynořily obavy o zdraví kancléřky, když se během německé hymny při setkání s novám ukrajinským prezidentem silně roztřásla. Podobné záchvaty prý měla opakovaně.


Video, ze kterého mrazí

Po jednání s premiéry byly v Německu zavedena nová přísná opatření. Na minimálně dva týdny zakázána shromáždění více než dvou lidí. Výjimka z opatření se bude vztahovat na rodiny a členy jedné domácnosti.


Dva lidé metr od sebe

V celém Německu budou zavřené restaurace i další gastronomická zařízení s výjimkou těch, kde je možné si vzít jídlo s sebou, nebo si je objednat přímo domů. Zavřeno musí mít všechna kadeřnictví, kosmetická studia či masážní salóny.

Lidé by se k sobě neměli přibližovat víc, než metr.
Zpráva ho karanténě kancléřky přišla v době, kdy Německo oznámilo pokles počtu nakažených. Pokles ohlásila po dlouhé době i Itálie.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh