Hrozí nám další Černobyl? Ukrajině se jaderné elektrárny sypou pod rukama. Požáry, havárie a spousta zbraní. KOMENTÁŘ: Stanislav Novotný

Blíží se 34. výročí černobylské havárie. Katastrofy, jež měla vliv i na následující sérii politických převratů, které rozložily někdejší sovětský blok. Zeleně zbarvení politici využili nálady veřejnosti a ekologicky nejčistší energii nasadili psí hlavu.Kolem Černobylu už několik dní hoří lesy

Zeleně zbarvení politici vylili tak s vaničkou i dítě a pod jejich tlakem řada států odmítla rozvíjet a bezpečnostně zdokonalovat tak důležitý zdroj energie.

Je jasné, že získávat energii z atomu by měl dobře řízený stát, schopný zabezpečit celý proces gramotnou organizací a kvalifikovaným zázemím. Je však dnes takovým státem Ukrajina?Chybí peníze i na odstávku

Občanská válka na východě země, zbraně mezi civilisty, bandité terorizující obyvatelstvo či neustálá hrozba státního bankrotu nepůsobí zrovna věrohodně.


Čtěte též: Ukrajina rozprodává půdu zahraničním spekulantům


Odborníci přitom hlásí, že jaderné elektrárny jsou zastaralé, přetížené a systém je bez peněz. Energoatom (provozovatel všech čtyř ukrajinských atomových elektráren) dokonce nemá peníze ani na odstávku přesluhujících reaktorů!


Havárie v Černobylu: Skvělé video

Havárie jsou na denním pořádku a američtí kmotři bezohledně zneužívají vazalské postavení ukrajinské vlády, jež musí používat jaderné palivo firmy Westinghouse.


Čtěte též: Trump – Ukrajina ať si pomůže sama
Nebezpečné palivo vnucené USA

O tomto palivu je však známo, že je nekompatibilní s původní sovětskou technologií. Jeho používání tak značně zvyšuje riziko další pohromy.

Neměli bychom připomenout zahraničním financiérům a organizátorům ukrajinského barevného převratu, že za současný stav nesou spoluodpovědnost?


Čtete též: Seriál Černobyl už chybí jen medvědi a harmonika
Druhý Černobyl?

Že v roce 1986 černobylský radioaktivní mrak zasáhl i naše území, území jejich současného  „spojence“ a že bychom si neradi tuto zkušenost zopakovali?  

Bývalý viceprezident a dnešní kandidát na prezidenta USA Joe Biden se choval na Ukrajině jako Madeleine  Albrightová v Kosovu, tedy jako pirát. A podle toho to také vypadá.

Ukrajina je od té doby nebezpečnější svým vlastním i svému okolí.

Stejně jako Kosovo.


Čtěte též: Stanislav Novotný, infantilního starostu vodí jeho protičeský otecclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh