To snad ne! Moderátorka Drtinová obvinila vedení České televize ze sexismu: “Řekli mi, že mou práci mohou dělat jen muži,” uvedla Drtinová a naznačila, že byla také podrobena šikaně. Co na to Česká televize?

Bývalá moderátorka České televize Daniela Drtinová obvinila vedení ze sexistických praktik. “Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal mi řekl, že vedení televize chce na mou práci jen mužským tým. Aby pořád Události a komentáře moderovali jen muži,” uvedla moderátorka tento týden v rozhovoru s pro internetovou televizi StandaShow.VIDEO (10 vteřin): Drtinová obviňuje vedení České televize ze sexismu

Spor moderátorky Drtinové s vedením České televize, který vyvrcholil jejím odchodem v roce 2014, v těchto dnech nabývá nový rozměr. Rada České televize, která je kontrolním orgánem ČT, má nové složení – a co předtím České televizi procházelo, je nyní více pod kontrolou.

Vedení České televize na nový výpad své bývalé zaměstnankyně nijak nereagovalo, přestože jde o velmi vážná obvinění. Kromě sexismu navíc Drtinová naznačila, že byla podrobena šikaně.


A to není zdaleka všechno, o Daniele někdo v České televizi vypustil pomluvu, že je lesba. To jako katolička těžce nesla,” řekl deníku Arfa.cz zdroj z České televize.
Drtinová: Šikana v České televizi?

“Vytvořili pro mě nový pořad s názvem Interview Daniely Drtinové, což byl v podstatě trik. Donutili mě, abych ho moderovala každý všední den, tedy od pondělí do pátku. Dělat to denně, bez náhrady… Nemáte možnost onemocnět, nemůžete nic, máte pořad na jméno… to je sebevražda,“ uvedla moderátorka

V tu dobu se navíc Drtinová starala sama o 12letou dcerou, takže se s ní kvůli novému pracovnímu zařazení přes týden jen míjela. Moderátorka Drtinová je rozvedená, s manželem se rozešli, když byly dceři tři roky.

Nadřízení Drtinové museli vědět, že nové zařazení moderátorka z osobních důvodů nezvládne a v podstatě ji tak donutili k odchodu.

Drtinová: Politický tlak na redaktory?

Drtinová také obvinila vedení České televize, že zasahovala do práce redaktorů. „Byly to zásahy, za které by se státní televize v nedemokratických režimech nemusely stydět,“ uvedla moderátorka, která se podílela i na přípravě pořadů.


“Nový výpad Drtinové lze vysvětlit jako pokračování frustrace zhrzené moderátorky. České televizi je vytýkáno mnohé – od plýtvání přes ideologickou pokřivenost, ale obvinit její vedení ze sexismu?” říká zdroj z České televize.


Za Drtinovou se tehdy postavily o odbory, když její odvolání z Událostí a komentářů označily za důsledek politického tlaku. Vedení České televize to odmítlo a vydalo stanovisko, ve které podrobně popsalo proč.

Rada ČT tehdy Drtinové neuvěřila a ředitel Dvořák dostal své plné roční bonusy ve výší 2,42 miliony Kč. Sníženy mu byly poprvé až letos (o třetinu, tedy takřka o milion korun).


loading…


Vrávorající prezident

Drtinová byla odvolána v době před mimořádnými volbami po pádu premiéra Nečase, kdy mezi redaktory České televize vrcholila protizemanovská hysterie.

Zatímco dnes je České televizi vytýkána politická angažovanost v neprospěch prezidenta Zemana a premiéra Babiše, tehdy – za působení Drtinové a jejího kolegy Martina Veselovského – bylo antizemanovské tažení výsměchem objektivitě zpravodajství.


“Záběry indisponovaného prezidenta Zemana vrávorajícího nad korunovačními klenoty se tehdy objevovalo opakovaně ve všech třech hlavních zpravodajských relacích. To bylo opravdu šílené a kdyby to vedení nezarazilo, vysílali by to denně snad dodnes. Bylo třeba to řešit,” říká zdroj z České televize.


Hurá k Bakalovi (OKD)

Spolu s Drtinovou odešel z České televize moderátor Martin Veselovský a dva editoři a začali vysílat pod křídly kontroverzního miliardáře Bakaly po značkou DVTV (zkratka Drtinová, Veselovský TV).

Bakalovo mediální impérium (Respekt, Aktuálně…) je považováno mnoha odborníky za dezinformační a rusofobní například nedávná vymyšlená kauza “ruský agent s ricinem”.
“Vedení České televize by se mělo rozhodně od nových výroků své bývalé moderátorky distancovat. Obvinění ze sexismu a šikany je velmi silná káva,” říká zdroj z České televize.


Celý pořad Standashow z 30. 6. 2020close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh