Je to tady: Covid-vakcína se začala v USA testovat na dětech. Souhlas rodičů není nutný? Děti jsou prý hlavními přenašeči pandemie, která stojí miliardy, ale pro níž nejsou žádné důkazy

Farmaceutická společnost Pfizer začala testovat jako první firma svou vakcínu proti covid na dětech. Tým lékařů v dětské nemocnici v Cincinnati tento týden dal injekci vakcíny adolescentům ve věku 16 a 17 let. Příští týden začnou vakcinovat děti ve věku 12 let.
Výsledek testu v USA ovlivní i situaci v České republice, protože vakcínu odkoupí Evropská unie, která ji pak bude prodávat dál členským státům.


Ministr zdravotnictví Roman Prymula je velkým propagátorem očkování dětí – a to i proti vůli jejich rodičů.


Firma Pfizer připravila vakcínu ve spolupráci s německou firmou BioNtech. Ve všech firmách, které se dostali do finále, má podíl americký miliardář a bývalý počítačový magnát Bill Gates.


loading…

Výrobci vakcín tvrdí, že očkování dětí proti covid je zcela zásadní krok. Děti prý mohou být přenašeči, kteří nemají příznaky. Často se pak děje to, že nakazí ohrožené skupiny jako jsou jejich rodiče, prarodiče, mohou šířit infekci mezi zdravotníky a podobně.


„Vakcína pro děti bude zásadní proto, abychom dostali covid pod kontrolu,“ řekl Dr. Robert Frenck, ředitel výzkumu.

Tato tvrzení však zatím nemají uspokojivý vědecký základ.


loading…


„Jsme schopni vyprodukovat okolo 100 milionů dávek vakcíny do konce roku 2020 a potenciálně miliardu dávek do konce roku 2021,“ uvádí firma Pfizer na webových stránkách.


V posledních týdnech byly v USA pozastaveny pokusy o dvě konkurenční vakcíny. Vývoj firmy AstraZeneca je pozastaven od září, společnost Johnson & Johnson pozastavila vývoj na začátku tohoto týdne. V obou případech se u testovaných objevily něžádoucí vedlejší příznaky.


Zdroj: Reuters

V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh