“To není pandemie, to je fašismus!” Evropou se valí demonstrace proti vládním zákazům kvůli covid-19. Drážďany, Řím, Barcelona, desítky měst povstaly proti vládní zvůli. Požáry, střelba, ranění…

Demonstranti v Římě házeli na policii molotovovy koktejly, lahve a kameny, k ostrým střetům došlo v Barceloně, Drážďanech a desítkách dalších evropských měst. Demonstranti obviňují vlády svých zemí z podvodu s pandemií covid a z totalitních opatřeních. “Falšují testy a statistiky, aby nás dostali na kolena“, tvrdí.
Napříč Evropou demonstrovaly o víkendu proti totalitním omezením celkem statisíce lidí. Byly stovky zatčených a raněných. Vlády nedokáží občanům vysvětlit, proč zavádějí totalitní opatření proti údajné pandemii, kvůli které neumírá více lidí než v předchozích letech. Mnozí protestující považují pandemii za záminku, za gigantický podvod.

Podle demonstrantů mají na podvodu hlavní podíl média, která šíří falešné informace. Kromě podvodného počtu “nakažených” jde o dezinformace ohledně složení demonstrantů: Ač jde v drtivé většině o běžné občany, média je vydávají za “fotbalové fanoušky” nebo “bývalé vězně”,


Španělsko

V Barceloně ve Španělsku demonstranti o víkendu zasypali policii kameny, střety probíhaly bez přerušení celý víkend i přes noc. Po celém městě se rozhořely požáry, když protestující pálili dřevěné palety. Demonstrací se účastnilo 1 500 pracovníků z hotelů a restaurací, které jsou na rozkaz vlády zavřeny.Ke střetům došlo také v hlavním městě Madridu a městě Logroño na severu země, kde dav zaútočil na policii kameny, zapaloval kontejnery a plenil obchody.

Nepokoje vzplály v pátek a o víkedu v dalších španělských městech Burgos, Vitoria, Santander, Valencie, Zaragoza a dalších.


Itálie

loading…

Itálie

V Itálii vzplály nepokoje kromě Říma také v Neapoli, Turíně a Florencii. Zde došlo k ostrým střetům, když se policie snažila zakázat vstup asi 200 lidem na centrální náměstí Piazza della Signoria.

Prostestující házeli Molotovovými koktejly, lahvemi a kameny, převraceli odpadkové koše a rozbíjeli bezpečnostní kamery.


“Bohužel existují násilné extrémistické skupiny, které se infiltrovaly na náměstí, aby využily sociální a ekonomické nepohodlí této obtížné situace,” uvedla ministryně vnitra Luciana Lamorgeseová o demonstraci ve Florencii.


Mezi demonstranty byli podle ministryně mladí lidé s hustě popsanými rejstříky trestů, fotbaloví chuligáni a aktivisté extrémní pravice.


loading…

V Bologni, která je od Florencie asi 80 kilometrů, protestovalo už od pátku několik tisíc lidí, k viděním prý byl i fašistický pozdrav, informoval deník La Republica.Italská vláda chystá blokaci velkých měst v zemi, počínaje Milánem a Neapolí. Na řadu přijde zřejmě zákaz cestování mezi regiony a omezení podnikatelské činnosti v metropolitních „červených zónách“.V neděli Itálie zavedla nová celostátní omezení koronaviru, včetně uzavření všech kin, divadel, tělocvičen a bazénů a zavření restaurací a barů v 18 h.

Premiér Conte ohlásil, že vláda věnuje pět miliard eur (cca 135 miliard korun) na podporu nejvíce zasaženým profesím, včetně restaurací, taxikářů a míst pro živou zábavu.

Omezení kvůli údajné pandemii podnítila vlnu demonstrací v Římě, Miláně, Neapoli a Turíně už v pondělí a úterý, policie střílela granáty se slzným plynem na skupiny mladých lidí, kteří házeli lahve a kameny.
Německo

V německých Drážďanech demonstranti protestovali proti novým opatřením zavedeným kancléřkou Angelou Merkelovou. Akci pořádala skupina Querdenken 571. Od pondělí budou zavřeny všechny bary a restaurace, stejně jako divadla, kina a zařízení pro volný čas.

Drážďany

Kancléřka Merkelová se na tomto kroku dohodla s regionálními hejtmany. Uvedla, že je nutné „jednat a vyhnout se akutní národní zdravotní nouzi“.

Vláda plánuje utratit až 10 miliard eur (270 miliard korun) na kompenzaci společnostem zasaženým blokacemi.


Zdroj: Daily Mail
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh