Protestní shromáždění proti zakrytí sochy maršála Koněva, proti aroganci, tuposti, přepisování historie, rusofobii, a za odvolání starosty Prahy 6

No konečně! Arogance vedení radnice Prahy 6 vyvolala zaslouženou odezvu. Nespokojení občané se sejdou na velké demonstraci, během které vyjádří svůj nesouhlas s odpudivým jednáním starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, a dají hlasitě najevo svůj odpor k jeho nenávistným a tupým krokům proti soše maršála Koněva, osvoboditele Prahy dne 9. května 1945.

  • Kdy: pondělí 2. září v 16 h
  • Kde: Náměstí Interbrigády, Dejvice
  • Pořadatel: Proti zakrytí sochy maršála Koněva
  • Program: Protest a výzva k rezignaci starosty Koláře

Mapa místa konání akce ZDE

Maršál Ivan Stěpanovič Koněv, který dobyl Berlín, osvobodil Prahu a většinu východní Evropy od hitlerovského Německa. Tajtrdlík Kolář vpravo.

Podrobnosti Facebook ZDE

Při té příležitosti by bylo vhodné připomenout nutnost odstranění dezinformačních tabulek, které nechal starosta Kolář nenávistně umístit ke Koněvově soše.

Tabulky lživě informují o roli maršála Koněva v událostech roku 1968, podněcují nenávist extremistů a s osvobozením Prahy 9. května 1945 nijak nesouvisejí.

Role maršála Koněva v událostech 1968 byla zcela okrajová. V tu dobu byl Koněv důchodce (71 let), měl rakovinu a do Prahy přijel jen kvůli tomu, že se znal osobně s generálem Svobodou. Vedl tehdy dialog s kamarádem z války, nic víc, nic míň. Žádným jednotkám Varšavské smlouvy nevelel.

Kolářovy tabulky též nenávistně informují o roli maršála Koněva v maďarském povstání 1956. Tato událost nesouvisí s osvobozením Prahy. Souhlasit ze zásahem nelze. Koněv byl voják a plnil rozkazy (Chruščov).


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh