Milostná policie v akci: Líbání v roušce (tření textilu v oblasti úst) přísně zakázáno, ani včerejší den nebyl výjimka. Hrozí dál přísné tresty podle § 153

Přestože je Česká republika jednou z prvních zemí, které začaly uvolňovat omezující opaření kvůli karanténě, policie je dál připravena zasáhnout zasáhnout, když uvidí lidi se líbat na ulici.Policie zatím však trestá jen ty, kteří se na ulici pohybují bez masky, a to maximální pokutou 20 korun. Zrušení příkazu nošení roušek se zatím odkládá na neurčito.

Tření textilu v oblasti úst může být policii vyhodnoceno jako nehygienické a příspívající k šíření nakažlivé nemoci podle § 153.

§ 153Šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti

(1) Kdo z nedbalosti způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,
b) poruší-li takovým činem důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo
c) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví.


Při včerejším líbání pod rozkvetlou třešní nebyla udělena jediná pokuta, protože lidí buď dodržovali nařízení a třeli se rouškami u sebe v oblasti úst, nebo se líbali, když nebyla policie v dohledu.


Rakouské úřady včera před líbání na veřejnosti dokonce přímo varovaly. Rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober (Zelení) upozornil, že páry, které se líbají na veřejnosti, čelí trestům.

Rakušané budou mít od 15. května opět možnost navštívit znovu otevřené bary a restaurace. K dnešnímu dni již mají povoleno navštívit přátele.

Zdroj: Unser Tirolclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh