ŽIVĚ: Příznivci Trumpa obsadili Kapitol, aby “zabránili pokračování volebního podvodu”. Ozývá se střelba, jsou vážně ranění. Kongresmany vyvádějí v plynových maskách. Zákaz vycházení. Zasahuje Národní garda…

V hlavním městě USA obsadili příznivců Donadla Trumpa Kapitol, kongresmeni jsou vyváděni v plynových maskách, zasahuje národní garda. Mnohé nasvědčuje začátku občanské války.

Kapitol je místem schůzí zákonodárného sboru USA, sestávající ze Sněmovny reprezentantů a Senátu, z každého státu. Po Bílém domě jde o druhou politicky nejvýznamnější budovu v USA.

Protestující pronikli do areálu a nakonec se jim podařilo dostat se až do samotné budovy, byť byla uzamčena. V budově se střílelo, jedna žena je vážně postřelena. Ve Washingtonu byl vyhlášen noční zákaz vycházení.loading…

Budova Kapitolu prý bude muset být vydezinfikována kvůli koronaviru. Do pohotovosti byla uvedena celá Národní garda. V případě zásahu má spadat pod ministerstvo spravedlnosti, to však podléhá prezidentovi Trumpovi.


Viceprezident Mike Pence a členové obou komor Kongresu byli evakuování podzemními protiatomovými tunely. Donald Trump zvažuje vyhlášení stanného práva a vyzval ke klidu.


Senát se ale podařilo vyklidit. Budova Kapitolu byla uzamčena a nikdo do ní nesmí vstoupit ani z ní odejít „kvůli vnější hrozbě u západního průčelí”. Demonstranti používali při útoku hasicí přístroje.

Situaci sledujeme.V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh