KOLIK BERE PRYMULA? Tady to je! Sumy, nad nimiž se tají dech. Miliónové díry v jeho majetkovém přiznání. Měl větší plat než Vojtěch!

V majetkovém přiznání nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly je částka milion korun, jejíž původ odmítá vysvětlit. Veřejnost se obává, že jde jen o zlomek obrovských částek, které vakcinolog dostává pod rukou od farmaceutických firem.
Prymulovo majetkové přiznání ukázka. Zdroj: Seznam

Částka 1 000 000 korun je v majetkové příznání ministra Prymuly vedenena jako z „jiného“ zdroje, tedy ani od fyzické, ani od právnické osoby. Majetkové oznámení Prymula podával na konci letošního června.


Ať ministr vysvětlí původ záhadného milionu či nikoli, sílí vážné obavy z vazeb tohoto nadnárodního obchodníka s vakcínami a velkými farmaceutickými společnostmi.


Stále silněji se totiž ozývají hlasy, že údajná pandemie není žádná pandemie, ale gigantický mediální podvod. Prymula přitom patří k hlavním konstruktérům této iluze a stojí v této zemi v centru byznysu, který co do zisku (miliardy dolarů ročně) větší, než obchod se zbraněmi.


loading…

Z pozice ministra již Prymula prosadil tři miliony dávek vakcíny proti koronaviru, kterou vyvíjí firma AstraZeneca. „Tři miliony dávek znamenají, že pokryjeme 1,5 milionu osob,“ řekl Prymula. Vláda na to uvolní 152 milionů korun.


ARFA: Všechno je to teprve začátek. Vakcíny se budou podávat několikrát do roka a ač budou zdánlivě dobrovolné, ve skutečnosti budou povinné. Stát zaplatí miliardy – a mnoho občanů ti může stát zdraví.Střet zájmů jako hrom – a média mlčí

Prymulovy příjmy z farmaceutického byznysu ho stály místo ředitele hradecké nemocnice, když se dostal do střetu zájmů, který nemá obdoby.


Zatímco Prymula řídil hradeckou nemocnici a současně působil jako předseda České vakcinologické společnosti, uváděl v oznámení o příjmech různé aktivity s označením „věda,“ „výzkum,“ „přednášky“ nebo „OSVČ.“


loading…

V těchto oznámeních ale (podle Zdravotnického deníku) nepřiznal svoji pozici ve firmě Biovomed, kterou vlastnila jeho dcera. Firma se zabývala výzkumem, vývojem a klinickými studiemi pro zadavatele z celého světa.


Firma Biovoled, kterou oficiálně řídila Prymulova nastrčená dcera, zařádila farmaceutickým firmám zakázky za 1 015 362 222 korun. Tolik zaplatila fakultní nemocnice v Hradci Králové společnostem, se kterými obchodoval Biovomed.


ARFA říká: Česká média ponechávají střet zájmů a a účty nového ministra bez povšimnutí. Jde o skandální přístup, který nevratně ničí důvěru veřejnosti. Jediné médium, které se do problému ponořilo hlouběji je Seznam zprávy.
Kolik má Prymula plat? Bral víc než Vojtěch!

Z centrálního registru lze kromě zapomenutého milionu vyčíst také Prymulův běžný příjem v posledních třech letech, tedy od chvíle, kdy nastoupil na ministerstvo. Kromě platu náměstka v té době pobíral peníze z dalších třech zdrojů.

V minulém roce tento plukovník ve výslužbě obdržel vojenské výsluhy ve výši 542 184 korun, to znamená 45 182 korun měsíčně. Zároveň měl jako zástupce přednosty Ústavu sociálního lékařství úvazek na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové, za který v roce 2019 inkasoval 428 321 korun, tedy 35 693 korun měsíčně.Dále mu za místo v dozorčí radě Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, kam byl jako náměstek ministerstva jmenovaný za vládu ČR, přišlo na účet dalších 290 924 korun, tedy 24 244 korun každý měsíc.

A nakonec je potřeba připočítat plat náměstka ministra zdravotnictví, který se pohybuje kolem 100 000 korun čistého. Prymulův měsíční plat tak činil kolem 200 000 korun – minimálně.


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu

Platy náměstků ministra zdravotnictví se v roce 2019 pohybovaly od 115 247 do 157 577 korun hrubého měsíčně (včetně bonusů), ovšem bez nefinančních odměn, jako je služební auto. Jednotlivé částky zveřejnil server platyuredniku.cz, získal je na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.


Samotný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch bral přitom minulý rok přesně 157 100 korun hrubého měsíčně, včetně odměn. Bral tedy méně, než někteří jeho náměstci.Zdroj: Seznam.cz

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh