Pirátský antikomunismus? Pche! Větší soudruhy abys pohledal! Kádrováci, udavači, špiclové… a slouží cizím zájmům ve své bezzubé naivitě.

GLOSA STANISLAV NOVOTNÝ. Ze všech stran slyším radostný pokřik, že ve volbách propadli komunisté. A tak se raději ptám: „Koho jako máte na mysli?“ No a poslové z pražských kaváren o překot volají: „No přece ty z KSČM!“ Upřesňuji si pro sebe: „To proto, že to mají v názvu?“

Stanislav Novotný, předseda Asocialce nezávislých médií

„No jasně, to jsou přece poslední pohrobci totalitního  režimu“, říká mi nadšený člen České pirátské strany. Zjevně má pocit, že se vyrovnal s minulostí.

Mně přitom v odmlce před očima defilují stovky dolistopadových komunistů, kteří po převratu ovládly hlavní politické strany, aby transformovaly mou vlast v šílenou současnost.
Jak snadno lze goebbelsovsky vylhat křivé zrcadlo! V něm staré normalizační struktury proslunily 30 svobodných let – a jak je jejich zvykem – položily základ šťastné a rozvinuté budoucnosti. Oblékly západní šat, zaměnily ruštinu za angličtinu a poklekly před novou Moskvou.

A Ti, co ve své bezzubé naivitě zůstali ve své víře, dostali černou známku od svých bývalých soudruhů nejsoudruhovatějších. Zvláště pak od špiclů, udavačů a kádrováků.


Mladé a nadšené členy strany lebek a hnátů nelze neupozornit, že piráti představovali v minulosti neodpornější dno lidské společnosti.

Piráti nic nevytvořili pro druhé, loupili a vraždili pouze pro sebe. Byli využíváni pro velmocenské zájmy stejně jako dnes. A stejně jako dnes cizím zájmům – ze stejně zištných důvodů – sloužili.

Stanislav Novotný


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh