Extrémista Pavel Novotný: V zákulisí ODS se po dalším trestním stíhání horečně jedná o jeho vyhazovu. “Debílku!” nadává vyšetřovateli. “Zm*de!” Pokračování trestné činnosti

Nové trestní stíhání starosty Řeporyjí Pavla Novotného (deník Arfa.cz informoval jako první) je zřejmě tečkou v příběhu Novotného politické kariéry v ODS. Vedení strany jedná o zbavení jeho členství. Novotný navíc nadával vyšetřovateli své kauzy, že je “debílek” – což také zveřejnil na sociálních sítích.Problémem Novotného není jen fakt, že má za sebou pět trestních stíhání, z toho dva pravomocné rozsudky (vinen z ublížení na zdraví a z nebezpečného vyhrožování) a jednu obžalobu. Je na něj podáno další přibližně deset trestních oznámení. Dvě trestní stíhání jsou živé kauzy a pro starostu Řeporyjí to nevypadá vůbec dobře.


Reakce Pavla Novotného pro Rozhlas.cz na trestní oznámení, kdy vyhrožoval oběšením svému jmenovci Stanislavu Novotnému. Na konci článku na Rozhlas.cz je věta: “Reakci Stanislava Novotného redakce shání”. “Dosud mi nikdo nevolal, přestože v rozhlase můj telefon mají,” sdělil deníku Arfa.cz Stanislav Novotný.

Dalším vážným problémem Novotného jsou spory s dalšími členy ODS. Například s europoslancem Janem Zahradilem, o kterém Novotný prohlásil, že je proti němu úplná nula. Podle našich informací je to právě Zahradil, který prosazuje, aby se strana Novotného zbavila.
Kauza trestního stíhání Pavla Novotného o vyhrožování smrtí svému jmenovci, bývalému policejnímu prezidentovi Stanislavovi Novotnému, má zvláštní průběh. Vyšetřovatel Michal Varaďa původně označil vyhrůžky jako přestupek, takže by starosta Řeporyjí vyvázl s malou pokutou.Obrat nastal až po razantním vstupu dozorujícího státního zástupce, který upozornil na tři závažné skutečnosti: Novotný je politik a své vyhrůžky pronesl pro iDnes, což je jedno z klíčových médií. Trestních oznámení se navíc sešlo několik.

Až na základě závazného doporučení státního zástupce policejní vyšetřovatel překvalifikoval na přečin a bylo zahájeno trestní stíhání. Novotnému tak hrozí vězení dva roky.


Po internetu koluje tato fotografie s popiskem že jde o Pavla Novotného, který má v těchto dnes dovolenou. Snímek je údajně s Průhonického parku. Pravost fotografie se nepodařilo ověřit.Pokud tedy Novotný někde mohl očekávat v kauze vyhrůžek smrtí a vraždou nějakou oporu, byl to vyšetřovatel kapitán Michal Varaďa.

“Zavolal jsem mu, že nemám čas na výslech, a že je debílek,“ uvedl Pavel Novotný a ještě pověsil na facebook důkaz. Na předvolání k výslechu na 16.7. Novotný napsal: “Nemám čas, neotravuj, ty debílku!”


Pavel Novotný nadával vyšetřovateli Varaďovi osobně do telefonu (jak tvrdil) i touto formou veřejného dopisu

Novotný navíc v trestné činnosti pokračuje. Dnes dal facebook tento příspěvek:

“Vlastně jsem rád, že o tom proruském švábovi, šmejdovi Standovi Novotnému budu moct na plnou hubu říct pár slov u soudu a do spisu. Tolik zmrdů v protokolu podle mě ještě neviděli.”


Příspěvek na Novotného facebooku ze dne 4. 7. (poté, co obdržel usnesení o trestním stíhání)

Pro ODS by vyloučení Novotného nebyla žádná ztráta. Novotný je po odhalení pomníku vojákům Waffen-SS v Řeporyjích částí veřejnosti považován za extremistu a veřejnými výstupy působí jako nesvéprávný šílenec.

Politická budoucnost pro ODS by měla v konzervativních hodnotách, jichž je Novotný pravým opakem.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh