Čeští fotbalisté jako cvičené opičky. Na písknutí poklekli ve prospěch podřízení se rasistickému hnutí Black Lives Matter. Příště sundají trenýrky?

Komentář Tomáš Vyoral. Reprezentanti v reflexních vestách místo dresů (za což nemůžou) v utkání proti Skotsku na písknutí poklekli, na písknutí vstali (za což můžou) – včetně trenérů, realizačního týmu a náhradníků, v gestu podporujícím rasistické hnutí Black Lives Matter. Nenašel se ani jeden (!), který by se vzepřel.
Čeští fotbalisté před zápasem se Skotskem. Široko daleko žádný černoch (našli jsme jen jednoho – ve skotském realizačním týmu)

Smutný okamžik. Smutná výpověď o inteligenci, charakteru či naivitě české fotbalové reprezentace – nejen samotných fotbalistů. Pokorně na písknutí všichni poklekli před rasistickým hnutím BLM.

Tomáš Vyoral, komentátor

Arfa říká: Black Lives Matter vydalo prohlášení, v němž vyzývá ke svržení kapitalismu, snížení finančních prostředků policistům a zrušení volného obchodu s Izraelem. Toto hnutí je považováno za rasistické a uměle vytvořené za účelem NEzvolení Donalda Trumpa prezidentem USA.


To je přitom symbolem rabování, vandalismu, násilí a strhávání soch prezidentů, mořeplavců (Kryštof Kolumbus) či premiérů (Winston Churchill) a které si nárokuje i nenárokovatelné.


loading…

Věděli, před čím klekají? Věděli, že zatahují ČR do něčeho, s čím nemá nic společného? Alespoň nevím o koloniích či vytěžování zdrojů v Africe či jinde našimi předky.


Samo za sebe pak hovoří alibistické vyjádření mluvčího fotbalové asociace Michala Jurmana:

„FAČR obecně s podobnými gesty nesouhlasí a věří, že sport by od nich měl zůstat oproštěn. Ve fotbale samozřejmě podporujeme UEFA Respect program.”

“Podobné projevy sympatií jsou ale ve spojitosti s podporou hnutí Black Lives Matter na britských ostrovech v posledních týdnech a měsících běžné, podporuje je i UEFA a němečtí rozhodčí spolu s českou fotbalovou reprezentací se tak v tomto konkrétním případě zachovali v souladu s požadavkem hostitelské strany.“


loading…


Fér enaf, soudruzi. Tož příště, když přijde požadavek, abyste sundali kalhoty, ukázali pindíky, zamasturbovali na kameru, zahajlovali nebo skočili do studny, tak to taky uděláte? Jen proto, že to bude podporovat UEFA a němečtí rozhodčí?


Vůbec nejsmutnější je, že se z celé skvadry českých reprezentantů a realizačního týmu nenašel ani jeden, ani jeden jediný (!), který by se od pokleknutí na písknutí distancoval.
data-matched-content-rows-num=”2″
data-matched-content-columns-num=”2″Nemusel by přitom být nijak agresivně proti, jen by řekl, že se od politických gest na hřišti distancuje. Tímhle chlapci spáchali neuvěřitelné jednomyslné chucpe, kterým kluci připomněli rozhodnutí z doby socialismu u nás či komunistické zvolení Václava Havla prezidentem.

Chápu, že mohli mít obavy o svá angažmá, respektive o angažmá ve velkých klubech, kam by je s pošramoceným kádrovým posudkem nemuseli vzít, ale ruku na srdce – vždyť tyhle naše nagelované a potetované primadony na velké kluby ani nemají.
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh