Alena Vitásková vrací úder: “Nejvyšší státní zastupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit. “Buď neznají zákony, nebo konají na objednávku. Probíhá fašizace společnosti”.

Bojovnice proti solární mafii Alena Vitásková byla zproštěna všech obvinění po sedmi letech vyčerpávajících soudů. Televizi XTV poskytla odvážný rozhovor, ve kterém mimo jiné upozornila na to, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman předložil soudu falešné důkazy, že Česká televize informuje lživě a připomněla i dva mrtvé v celé kauze.



Alena Vitásková (výběr 2 minuty): “Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy, abych byla potrestaná za něco, co jsem nespáchala.” Celý rozhovor na XTV ZDE

“Byla jsem nepravomocně odsouzená na prvním stupni, na druhém stupni jsem byla zproštěna. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se dovolal k Nejvyššímu soudu, protože chtěl, abych byla alespoň trochu potrestaná. Tam předložil nepravdivé důkazy, nicméně Nejvyšší soud to nebral v potaz, ty jeho nepravdivé důkazy“, vznesla Alena Vitásková vážné obvinění.


“Pro toto své tvrzení o nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi mám důkazy a jsem připravena je zveřejnit, řekla Alena Vitásková exkluzivně Arfa.cz.


Alena Vitásková bylv letech 2011 – 2017 klíčovou předsedkyní Energetického regulačního úřadu, který má mezinárodní dosah. “Proces byl vykonstruovaný a sloužil k tomu, aby z úřadu odešla,” říká dnes Alena Vitásková.


Žertovná koláž: První instance soudu s Alenou Vitáskovou. Zcela vlevo soudce. “Ostatni spali, nebo četli Blesk,” popisuje pro Arfa.cz Alena Vitásková. Tato koláž je satira, stejně jako ta v úvodu článku.



Dva mrtví k kauze solární mafie

„Aby se mě zbavili, chtěli mě zavřít, dehonestovat. Jeden kolega, který byl takto vláčen, tak už je mrtvý, už je po smrti, protože nevydržel ten tlak. Ten tlak se nedá vydržet. Jsou dva mrtví v té kauze. To je takový nápor na psychiku a na fyzické zdraví, ne jen na duševní,“ popisuje Alena Vitásková své zkušenosti s mašinérií justičního systému.


Luděk Pražák neusnesl tlak justice

Odvolací Vrchní soud v Olomouci zastavil v listopadu 2017 trestní stíhání bývalého ředitele licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Luďka Pražáka, neboť obžalovaný zemřel. Podle některých jeho kolegů ho kauza uštvala. Letos zemřel ředitele Energetického úřadu Jaroslav Chalupa, také v souvislosti s psychickým tlakem případu.




“Já jsem na začátku neměla ani tušení, že jsou státní správa a justice takto prohnilé. Netušila jsem to stejně, jako to netušíte vy a celá řada posluchačů a diváků. Netuší, že je to možné, až když to zkusí na vlastní kůži.“



Vitásková: Státní zástupce Mezlík měl být dávno postaven mimo službu

Děsivý zážitek byl zvláště ten ze soudního procesu na prvním stupni.

„Jsem přesvědčena, že ten soudce takovou kauzu vůbec neměl přijmout a státního zástupce Radka Mezlíka měl vyhodit ze dveří. Ten státní zástupce by tam dneska už nejměl být.”


“Jsou dvě možnosti. Za prvé: Státní zástupce nezná zákony. Setkávám se s tím trvale, že někteří státní zástupci nebo dokonce i někteří soudci zákony neznají.”


“Nebo je tu druhá možnost, že jednal na zakázku, na objednávku. Několikrát to potvrdil premiér Andrej Babiš a nejen on, slyšela jsem ministryni spravedlnosti Benešovou, že takové možnosti jsou.“




Česká televize lhala jak když tiskne

“Česká televize se na tom vydováděla. Ta tam lhala, jako když tiskne, podávala jsem na ně trestní oznámení, protože dávali nepravdivé informace, ještě se s nimi stále soudím.”

To byla široká mašinérie proti mně. Nedělo se to, že by tiše u soudu něco probíhalo, nosily by se tam důkazy nebo se vyslýchali svědci. Mně nepřipustili jediného svědka, popisovala Vitásková průběh soudu.


loading…

Alena Vitásková založila Institut Aleny Vitáskové, který mimo jiné bojuje za obrodu české justice.

“Mnohé nasvědčuje tomu, že dochází k fašizaci společnosti. Je to zřejmé například ve straně ODS, jejíž členové vybízejí k věšení protivníků. Tato strana by měla být postavena mimo zákon nebo její činnost pozastavena. Již jsme dali podnět k prezidentovi Miloši Zemanovi a parlamentu, říká Alena Vitásková.






close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh