Trojnásobný mistr světa v hokeji Viktor Ujčík teď v první lajně proti korona-totalitě: “Říkal jsem policajtům na demonstraci: Slib ochrany jste nedávali Hamáčkům a Prymulům, ale lidem.” A dodává: Nevěřte České televizi.

KOMENTÁŘ: TOMÁŠ VYORAL. Hokejový mistr světa Viktor Ujčík se nebojí jít s kůží na trh a já mu za to ze srdce děkuju. Smekám před ním jako před hráčem, na kterého jsme si v dětství s klukama hráli na hřišti před barákem, i jako před člověkem, který má páteř a koule na to se ozvat proti narůstající totalitní zvůli.Třikrát na Staroměstském náměstí oslavoval jako hokejový mistr světa. Nyní tam Viktor Ujčík přišel projevit svůj občanský postoj k vládním opatřením. A když cestou domů do Jihlavy slyšel v rádiu slova ministra Hamáčka, jen nevěřícně kroutil hlavou.


Brutální zásah policie proti demonstrantům 18. října. Prý neměli roušky… Mezi demonstranty byl i slavný hokejista a trenér Viktor Ujčík

Dovršení zlatého hatricku v Německu 2001

Viktor Ujčík byl člen zlaté hokejové generace (Zlatý hatrick) , trojnásobný mistr světa v ledním hokeji a jeden z nejlepších střelců historie české extraligy. Teď se staví do první linie (slovy Svědků Covidových a jejich válečné propagandy) v boji a proti koronavirové totalitě.


Tomáš Vyoral, komentátor

Demonstrace na Staroměstském náměstí 18. října proti vládě a korona – toatlitě se podle něj proměnila v demonstraci síly vlády. Policie dle uzavřela Staroměstské náměstí, zřejmě za pomoci provokatérů v civilu se pak podílela na eskalaci napětí a provokaci Hooligans… Což vyústilo ve vzájemný střet.


loading…

„Demonstrace byla ukončena a chtěli jsme se rozejít pryč. Všechno probíhalo v klidu do té doby, než jsme zjistili, že z náměstí není kudy odejít. Ptám se policajtů, proč nás nepustí. Bylo mi odpovězeno, že mají zákaz kohokoli pouštět,” vypráví Viktor Ujčík.


VIDEO jako důkaz: Policisté brání demonstrantům v odchodu z protestu 18. října

“Já na to, proč nás tedy vyzývají k opuštění prostoru, když není kudy odejít. A jestli vypadáme jako někdo, kdo chce dělat problémy a bordel. Prostě ne! Tudy ne! Čili nikdo ze zasahujících nebyl schopen lidem oznámit, jakým směrem se vydat domů.“


Viktor Ujčík jako trenér na lavičce Dukly Jihlava

Nyní Viktor Ujčík trénuje Jihlavu a sám koronavirus v prodělal (možná měl chřipku a byl pozitivně testovaný na koronavirus).


Naším cílem je teď přesvědčovat lidi okolo nás, že jestli jim něco ubližuje, je to stres vyvolaný kroky naší vlády. To strašení,“ dodal.


loading…

„Už nevěřím ani veřejnoprávní televizi, České televizi. Bohužel. Jako jsem to říkal v neděli některým policajtům. Uvědomte si, že slib ochrany jste nedávali Hamáčkům, Babišům a dalším. Slíbili jste, že budete chránit lidi. A ochrana lidí neznamená jejich vyprovokování.”


„My, český národ. Co se děje v poslední době, je šílený. Deptá mě, jací lidé nás řídí. Deptá mě, jak s sebou necháme orat. Jsem z toho upřímně zděšenej, poprvé v životě mám skutečný strach o naše bytí, o kvalitu života našich dětí,“ uvedl Ujčík pro v rozhovoru pro iSport ještě před inkriminovanou demonstrací.„Já se vážně obávám o naše životy, o naši svobodu. Naše volba, jakým stylem vést vlastní životy, se ocitá ve velkém ohrožení. To samé budoucnost našich dětí. To, co se u nás děje, je začátek konce normálního života, tak jak jsme ho doposud znali. Se vším respektem ke covidu.“

„Nekoukejte vyvaleně na mainstreamová média, která do nás cpou horem dolem všechno špatný a to, aby se s námi, s veřejností dalo snáz manipulovat. Mít obavy, být vystrašený, tohle přesně ti nahoře po nás žádají.“

„Vážně nevím, kolik bohatství a moci naši vůdci potřebují, že bez uzardění obětují tolik lidských životů, jejich kvalitu. A svobodu. Jen proto, aby se oni měli líp,“ dodává Viktor Ujčík.


Sdroj: Sport ZDE a ZDE
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh