Tohle jsou nejnebezpečnější ženy Česka. Dohromady zabily 17 lidí. Pokud otěhotní, dostanou se také na svobodu – jako vražedkyně Janáková?

Nejnebezpečnější ženy (podle délky trestu) v České republice jsou: Romana Zienertová (zavraždila čtyři své děti), Jaroslava Fabiánová (zavraždila čtyři muže), Dana Stodolová (podílela se na vraždě osmi lidí) a Petra Janáková (zabila jednoho člověka, dvakrát se pokusila o další vraždy a další plánovala). První tři ženy dostaly doživotí, Petra Janáková třicet let vězení.

Petra Janáková je nyní na svobodě, protože se jí podařilo ve vězení otěhotnět. Jak – to se ještě vyšetřuje. Jako těhotnou ji soud pustil, protože to ukládá zákon. Soud ovšem nevyužil možnosti, že ji ve vězení nechá kvůli obavě z útěku, což je v případě někoho, odsouzeného na 30 celkem nasnadě. Proč, to je záhada.

Odsouzené ženy přitom těhotenství vnímají jako propustku na svobodu, protože podle platné legislativy musí být propuštěné až do jednoho roku věku dítěte. Zákon tak staví těhotenství vražedkyň nad životy těch, které zabila. Přitom nic nebrání tomu, aby porodily ve vězení.

Redakce portálu Argumenty a Fakta vyhlásila sázky, která z vražedkyň otěhotní jako první. Největší kurz má Stodolová 1:100, těsně za ní je Fabiánová 1:110. Nejmenší kurz má Zienertová 1:1000.

Situace je velmi vážná. Janáková je podle znaleckého posudku nebezpečná a její socializace vyloučená. Svědci, jejichž výpověď jí dostaly za mříže, mají strach o život.

Okolo návratu Petry Janákové do Jilemnice, kde před uvězněním bydlela, se strhl poprask. Lidé mají strach, budou žít vedle osoby, která má být 30 let ve vězení. „Před časem se vrátil do Jilemnice muž, který jiného podřízl,“ říká ředitel porodnice v Jilemnici Jiří Kalenský.

Kde se nyní Janáková pohybuje, není známo – je možné, už opustila území České republika a emigrovala například do Německa, kde se přihlásila mezi imigranty.

Situaci nyní řeší nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová (AF informovaly ZDE), a to především v legislativní rovině, nic jiného se v této situaci dělat nedá.

Ministryně Benešová situaci řeší. Konečně. Co dělali její předchůdci?

V ženských věznicích byly údajně zvýšeny bezpečnostní opatření, ale zabránit přesunu spermatu z mužské části věznice do ženské je tvrdý oříšek (tzv. koňování) – tak zřejmě otěhotněla Janáková.

Kdo jsou další tři nebezpečné vražedkyně. Pokud i ony ve vězení otěhotní, soud je také propustí na svobodu?

—————–

Romana Zienertová

Matka ze Širokého dolu: Tři děti podřezala, jedno udusila a nakonec to sváděla na partnerovo „nevhodné chování“.

Romana Zienertová

Romana Zienertová (*1975) zabila své čtyři děti v domě v Širokém dole (Svitavy), kde bydlela s novým partnerem teprve tři dny. 2. září 2011 tři děti podřezala, čtvrté udusila polštářem. Pak se pokusila o sebevraždu oběšením, ale neúspěšně. Dostala doživotí.

S partnerem Jaroslavem měla dceru Romanu (†2 měsíce) a z předchozích vztahů děti Lukáše (†2 roky), Elišku (†4 roky) a Davida (†8 let). Je největší českou vražedkyní vlastních dětí v české poválečné historii.

Matka u soudu svému partnerovi a otci malé Romanky vykala a tvrdila, že za smrt dětí vlastně může on svým nevhodným chováním. Děti měla s různými partnery. S Jaroslavem se seznámila přes inzerát. Když se jim narodilo dítě (Romana), koupil dům v Širokém dole.

Tři dny po nastěhování podřezala dvouměsíční Romaně v kočárku v kuchyni krk, v pokoji pak zavraždila stejným způsobem dvouletého Lukáše a pětiletou Elišku. Děti byly pořezané také na rukou, jak se snažily bránit. Útoky prý byly vedeny brutální silou a matka se na ně připravila. Všechny oběti vykrvácely.

Osmiletého Davida chytila matka na půdě. Tam mu ucpala polštářem nos a ústa, takže se udusil. Po vraždách se pokusila o sebevraždu, když se pořezala a chtěla se oběsit nad tělem mrtvého nejstaršího syna.

„Při pokusu o navázání kontaktu se úmyslně před policisty propadla otvorem v dřevěné podlaze půdního prostoru do stodoly, kde po pádu zůstala nehybně ležet na zemi,” uvedla obžaloba u soudu.

Během soudního procesu matka tvrdila, že si nic nepamatuje a zřejmě se snažila vyklouznout spravedlnosti předstíráním šílenství. Soud jí to neuvěřil. Při vynesení rozsudku vražedkyně omdlela.  

Dům v Širokém dole, kde řádila Zienertová, má již nájemníky. Partner Jaroslav, kterému zabila dceru, už má novou rodinu.

Z důvodu údajné nepříčetnosti soud dva roky předtím v roce 2009 osvobodil matku z Hodonínska, která podřezala své dvě děti (†2) a (†6). Soud jí uvěřil, že nevěděla, co dělá a poslal ji na psychiatrickou léčbu.

V roce 2014 soud odsoudil na 22 let vězení matku, která zabila předčasně narozená dvojčata a novorozenou holčičku a zahrabala je ve sklepě domu ve Vlasaticích na Brněnsku.

Každý rok řeší policie nejméně čtyři případy, kdy matky zavraždí své novorozené děti. Celkový počet takových vražd však může být až několik desítek ročně. Tělíčka se totiž často ani nenajdou.


Jaroslava Fabiánová

Prostitutka, která muže uspávala hypnotiky a pak je umlátila kladivem, rozsekala sekáčkem na maso, nebo znetvořila šídlem,

Jaroslava Fabiánová

Jaroslava Fabiánová  (narodila se v roce 1965), přezdívaná Drsná Jarka, Krvavá blondýna, nebo Česká Carol  (podle Aileen Carol Wuornosové, prostitutky, která v letech 1989–1990 na Floridě zabila sedm mužů). Fabiánová byla prostitutka, která vraždila své zákazníky, a pak je okrádala.

Specializovala se hlavně na muže v pokročilém věku, které by snadno přemohla, kdyby prášky nezabraly. Neměla oblíbený vražedný nástroj, mlátila či podala je vším, co bylo po ruce.

Byly jí dokázány čtyři vraždy, ale mohlo jich být víc – především mezi staršími muži, kteří zemřeli na zástavu srdce po užití prášků na spaní.

Ještě jako nezletilá se stala členkou Fabiánová pouličního gangu v Děčíně, když se skupinou romských dětí kradla a poskytovala za peníze sexuální služby.

První vraždu spáchala už v šestnácti letech v Děčíně. Důchodce Vladimír Zavřel (†78) si mladá děvčata z cikánské skupinky, k níž patřila Fabiánová, často zval k sobě domů. Fabiánová k němu chodila taky.

Jednou jí ale stařík nebyl spokojen s jejími službami a zaplatil jí méně, než slíbil. Fabiánová ho ubila zednických kladivem, 20 bodnými ranami nožem a na již mrtvém těle se vyřádila ševcovským šídlem. 

Když v bytě pátrala po penězích a cennostech, zanechala všude otisky prstů a dokonce otisk boty v krvi zemřelého. Jako nezletilá dostala sedm let vězení, později ji odvolací soud trest snížil na 4 roky a 9 měsíců.

Po propuštění z vězení se začala věnovat prostituci, ale s tím vylepšením, že zákazníky uspávala silnými léky. Američana Boba okradla o 7 tisíc dolarů a elektroniku v hodnotě 250 tisíc korun.

V roce 1996 u dalšího zákazníka Maďara Tibora způsobily její hypnotika v hotelovém pokoji zástavu srdce a dostala 10 let. Prý mu tam toho nasypala moc. Byla propuštěna za dobré chování už v roce 2001.

O dva roky později se v Praze na autobusovém nádraží Florenc seznámila se se svou další obětí, starcem Augustinem (†83). Nejdřív šli do restaurace Šatlava v ulici Na Poříčí, která byla v domě, kde stařík bydlel. Pak se dohodli se, že půjdou k němu, kde mu Fabiánová uvařila polévku, po které zkolaboval.

Několik dní po její návštěvě byl starý pan Augustin nalezen mrtev, na zdi visely tři prázdné rámy po vyříznutých obrazech.  Z bytu zmizely i další věci v celkové hodnotě 50 tisíc Kč. Fabiánová bezvládného starce dodělala kuchyňským sekáčkem.

Poslední obětí vraždící prostitutky by mladík Richard (†31). Seznámili se v Praze na tramvajové zastávce, pak šli na diskotéku. Jeho tělo později našli v koupelně doma v Průběžné ulici ve Strašnicích. Fabiánová ho ubodala 38 ranami nožem. Z bytu se ztratilo 6000 korun, videorekordér a další drobnosti. Škoda se vyšplhala na 24 000 korun.Pod jeho nehty byla nalezena DNA Fabiánové.

V lednu 2005 ji soud za čtyři vraždy zavřel na doživotí.  Jaroslava Fabiánová je třetí ženou v Česku odsouzenou k nejvyššímu trestu. K některým vraždám se nikdy nepřiznala. Podmínečně může být propuštěna v roce 2036 ve věku 71 let.


Dana Stodolová

Domina, která udělala vraždící monstrum z manžela dobračiska. Zabil pro ni za její asistence osm důchodců

Dana Stodolová

Dana Stodolová (*1970) se sblížila se svým budoucím manželem Jaroslavem Stodolou (*1966) na vesnické zábavě v roce 1988 ve vesnici Slavošov u Kutné Hory. Jí bylo sladkých 18 (už měl tříletou dceru), jemu 22. Chodili spolu měsíc, pak se jejich cesty rozdělily.

Spojily se o deset let později, kdy se z bývalé prostitutky a dělníka stala nejhorší vraždící manželský pár v historii české kriminalistiky. Zabili osm lidí, důchodců, celkem kvůli necelému půlmilionu korun. V sedmi případech vraždil zřejmě Stodola, v jednom Stodolová, ale možná je poměr vyváženější.

“Jaroušek” Stodola

Dana (rozená Bábiková) s tím nikdy nedělala žádné štráchy. Poprvé otěhotněla v 15 letech na Slovensku. S druhým manželem, podnikatelem z Kladna, se odstěhovala do Kanady s jasným záměrem rychle zbohatnout.

Vzala to zkratkou. Za oceánem se živila jako barová tanečnice a prostitutka. Tehdejší manžel se vrátil do Kladna, ona zůstala za mořem nahá u tyče. Nebyla to žádná krasavice, ale prý si vydělala dost. Mezi její zákazníky patřili řidiči kamiónů, dělníci, ale prý i podnikatelé.

V kanadském bordelu se naučila praktikám sadomaso, které vyhledávala hlavně zámožnější klientela. Pak se jí to ale nějak vymklo, brala kokain a prášky. V roce 1997 se po problému s pracovním povolením vrátila do Slavošova, kde bydlela její matka a kde žil i její budoucí manžel, dobrák Stodola.

 „Tehdy jsem brala stilnox, rohypnol, pak tam byl erivetrol, anafralin a protazin,“ vypověděla později Dana Stodolová. Stodola jí prášky pomáhal shánět. Než se vrátila Dana z Kanady, protloukal se jak se dalo, občas něco ukradl, chvíli pracoval, v hospodě mu řákali Jaroušku, ač měřil skoro dva metry.

Svatba byla skromná. Svobodová však byla navíc zvyklá na „kanadský standart“. Poznala velký svět a navíc s tyčí uprostřed. Jen nerada by žila jako ostatní, podle ní chudáci bez rozletu. Stodola sice tehdy pracoval, ale těch pár tisíc nebylo dost, aby byla Dana spokojená.

S nápadem na rychlé rešení jejich ekonomické situace přišla protřelá Dana – prý ji to napadlo v čekárně u psychiatra, kam si přišl pro svou dávku rohypnolu. Loupit začali v roce 2001, to už bral i Stodola.

K první vraždě došlo tak nějak samo. Místního lichváře okradli o 160 tisíc a nechali svázaného v domě. Byl nalezen o dva dny později v tak zuboženém stavu, že záhy umřel v nemocnici.

Následovaly další loupeže a vraždy, jejichž tahounem byla Stodolová, ale většinou je spáchal zřejmě Stodola. Byl do své ženy zamilovaný až po uši a poslouchal ji na slovo. I když ho prý často vybázela, ať svázané oběti mučí a mlátí, většinou jen jen uškrtil.

Stodola byl sice velký, ale hbitý – zamykal domy zevnitř a ven se protáhl okénkem, většinou záchodovým. Někdo to byl až výkon hodný hadího muže, akrobata. Tento jednoduchý trik zmátl policii, která případy řešila jako sebevraždy v domech zamčených zevnitř.

Nakonec to zpackal Stodola, ale skutečnou příčinou byla Stodolová. Byla pořád nespokojená, že kradou málo, chtěla víc. Navíc začala manžela zanedbávat po sexuální stránce, protož ji začal nudit – a to byla z kanadského bordelu zvyklá na mnohé.

Jaroušek se po jedné vraždě v sousedství dostal mezi podezřelé, protože už v minulosti seděl. V tu dobu už toho měl navíc plné zuby, pokusil se o sebevraždu předávkováním prášky své ženy.

Nakonec se přiznal a dokonce vzal všechny vraždy na sebe. Když ale u soudu viděl, že jeho žena lže jako když tiskne, svou výpověď změnil. Ukázalo se, že Svobodová vraždila také, a to nejméně jednou, když umlátila důchodkyni tyčí.

Podle psychlogů považoval Stodola manželku za svou panovnici a dominu. Dělali spolu sado-masochistický sex, bila ho a ponižovala, což se líbilo nejen jí, ale prý i jemu.

Rozvedli se v nepřítomnosti v roce 2006 dva roky po rozsudku, který je oba poslal na doživotí za mříže.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh