To je plýtvání! Česká televize utratí jen za dopravu 5 milionů měsíčně, to je více než neuvěřitelných 160 tisíc korun denně! Vyměňte vedení, velí prezident Miloš Zeman.

Kam, jářku, jezdí? Z emočně vypjatého jednání o hospodaření České televize vyplynuly v parlamentu České republiky neuvěřitelné věci, jedna z nich je částka, kterou Česká televize utrácí za dopravu.

Dne 17. října má Parlament ČR jednat o zprávách o činnosti a hospodaření České televize. Prezident Miloš Zeman vyzval k neschválení, čímž se otevřou dveře k odvolání Rady České televize a možnost následných personálních změn na postu ředitele ČT.


“Česká televize je nástroj opozice a zejména Pražské kavárny. Je třeba, aby Česká televize nerozhazovala, jako rozhazuje teď. Situace je vážná a právě proto to chce ty personální změny,” uvedl prezident Miloš Zeman.

Poslance zajímaly veřejné zakázky, vypisované Českou televizí na dopravu. Za sedm let za tyto služby zaplatila Česká televize téměř půl miliardy korun. Poslanci se vedení České televize optali, zda tom není příliš a jak probíhalo výběrové řízení a o jaký kontrakt se jedná.

Komerční televize prý utratí sotva třetinu.


Vedení české televize ve své odpovědi uvedlo, že ročně utratí Česká televize za dopravu přibližně 60 milionů korun. To je, když to přepočteme, cca 160 tisíc korun denně.

160 tisíc korun, to je zhruba tolik, kolik si chudák pan ředitel vydělá i s odměnami za deset dní. Hrůza pomyslet, co by se stalo, kdyby to nehlídal!

Ta částka je neuvěřitelná.

Zástupci vedení České televize upřesnili, že jsou to všechny náklady spojené s výjezdy zaměstnanců mimo Kavčí hory na natáčení.


Česká televize má přibližně 250 redaktorů a 50 moderátorů. Aby všichni svorně projezdili částku 160 tisíc denně, musel by každý z nich denně projezdit sám taxíkem za jízdu kolem Kavčích hor 550 korun, tedy ujet přibližně 25 kilometrů. Pokud by jeli v taxíku tři, najeli by ze stejné peníze 3 x tolik. To je pěkných 75 km denně.

Otázka je, komu by prospělo, že na Kavčích horách není ani noha, zatímco všichni moderátoři a redaktoři se otužují v Podolí.

Vedení redakce dodalo, že jsou v částce 60 milionů ročně započteny také diety a ubytování. I tak ta částka ohromující.


Pokud jde o výběrová řízení, tak ty jsou podle vedení České televize různě. Některé služby jsou prý natolik specifické, že jej nelze soutěžit. Jako příklad jmenovali, ehm, ubytování.


Pokud prý jde přímo o dopravu, tak ČT má uzavřenou smlouvu na taxislužbu po Praze.


Když se daňový polatník pokusí zjistit, na jakou částku má Česká televize uzavřenou smlouvu s taxislužbou, a zda je Taxislužba název firmy, nebo jen odklazuje na nějakou jinou, neznámou firmu, je odkázán na tz. registr smluv.

Stačí zadat do vyhledávače heslo Česká televize registr smluv.

První pokus zde

Druhý pokus zde

Třetí pokus zde

Takže nic, hledej dál, šmudlo.


Nepřehlédněte!

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh