To je jízda! Prezident Zeman vs. šéf tajné služby BIS. Hlavní téma: Agent s kufrem plným projímadla. Jeho cíl: Tři pražští politici. Kdo je šéfka CIA, které chodí pan BIS Koudelka líbat prsten?

Kauza ricin nabírá grády. Prezident Zeman si pozval na kobereček šéfa BIS Romana Koudelku, který před Bezpečnostním před několika dny přikryl podivnou informaci Bakalova týdeníku Respekt o ruském agentovi, který přijel do Prahy vraždit s kufrem ricinu.Prezident Zeman se netají tím, že BIS považuje za “čučkaře” a zcela zbytečnou instituci, která vyvíjí spíše ideologickou než zpravodajskou činnost. Vskutku: Když se podíváme na řadu veřejných výstupů BIS, je to už na pováženou. Schůzka Zeman – Koudelka bude podle vyjádření “v nejbližších dnech”.


Roman Koudelka v CIA s medailí za spolupráci. Ne, to není koláž. Jde o reálnou fotografii. Březen 2019. Pak začala jízda.

Detail Koudelkovy medaile. Director Generál Koudelka.

BIS: Špión, kam se podíváš

Ricinová aféra s “tušeným agentem” je jen poslední v dlouhé řadě. Předcházela jí zpráva výroční zpráva BIS, že se to u nás hemží ruskými a čínskými agenty. Současně BIS vyhodnotila, že výuka dějepisu na českých školách je poznamenána ruskou propagandou.
Poté vstoupila BIS do výběru služeb na instalaci sítě 5G, když uvedla, že čínská firma Huawei je v podstatě nebezpečný špion, ukradne nám data z mobilu a opět upozornila na hybridní hrozby údajných ruských hackerů.

Také z těchto důvodů prezident Zeman odmítl Koudelku třikrát jmenovat do generálské hodnosti.


Asi terorista. Americká média tuto fotku často publikovala v souvislosti s jmenováním Haspelové šéfkou CIA. 


Důstojnice Gina Haspelová, ředitelka CIA. Je panu Koudelkovi vzorem jak řídí úřad, ale pozor! Jinak ne!

Je BIS filiálkou CIA?

Objevil si názor, že BIS je v podstatě filiálkou americké CIA (komentátor Ivan Hoffman). Na první pohled se to zdá neuvěřitelné. Na druhý to sedne jako zadnice na hrnec.

Vztahy šéfa BIS Koudelky a amerického vedení CIA jsou více než vřelé a daleko mimo rámec aspoň iluze nezávislosti.

Loni v březnu převzal Mr. Koudelka ocenění v sídle americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) v Langley za spolupráci. Na medaili nestojí, že jde o celou BIS, ale zcela konkrétně: “Director General Michal Koudelka.”
Generálem aspoň jako

Ano, v tomto pořadí: “Director General”, ne “General Director”, jako byl tu hodnost generála dostal Koudelka od CIA, když mu jí nechce dát prezident Zeman.

Možná také proto se Koudelka rozplýval na schůzkou s ředitelkou CIA Ginou Haspelovou. “Je to skvělá, výjimečná žen,” nechal se slyšet Koudelka.

Podívejme se podrobněji, kdo je Gina Haspelová.

Miss Waterboarding

Důstojnice Gita Haspelová se stala ředitelkou CIA jako produkt kolotoče výměn, roztočeném prezidentem Trumpem (od roku 2018). Předtím vedla v Thajsku tajnou americkou věznici pro podezřelé z terorismu.


Mučení Waterboarding je americký vynález. Ve válce v Perském zálivu ho prosadil tehdejší ministr obrany USA Dick Cheney – a rád se tím chlubí!

Proti jmenování Haspelové se v USA strhla bouře odporu. Haspelová byla v Thajsku při výslechu Palestince, kterého mučili tak brutálně, že málem zemřel. Jednou z mnoha metod, které na podezřelého použili, byl waterboarding (topení na suchu).

Od té doby se ředitelce BIS říká Miss Waterboarding.

Haspelová údajně podílela na tajném programu CIA v o brutálních metodách mučení. Evropské středisko pro ústavní a lidská práva dokonce žádalo zatčení Haspelové, zatím neúspěšně.


Odvolání šéfa BIS?

Šéf BIS Michal Koudelka bude mít každopádně při schůzce s prezidentem Milošem Zemanem co vysvětlovat. Aktuálně je tu největší průšvih kauza Ricin. Ta podle všeho vznikla v hlavách novinářů ze stáje magnáta Bakaly (OKD) a na ně napojené České televize.

Ačkoli to vypadá, že je na ideologické Bakalovou křídlo přímo napojená i BIS, nemusí to tak být. Právě to bude muset Mr. Koudelka prezidentovi vysvětlit.


Pan prezident se v poslední době uchýlil ke strategii “zlehčování”. Demolici pomníku maršála Koněva označil za “hloupost”, ricin za “projímadlo”.

Vše však nasvědčuje tomu, že si situace žádná razantnější postoj.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh