Francie: Významný migrantský aktivista (63) zavražděn ve svém domě migrantem (21), se kterým spal. Poslední foto před smrtí

Pro-migrantský aktivista Jean Dussine (63) byl nalezen mrtvý ve svém domě na pobřeží severní Francii poté, co byl ubit tyčí migrantem z Afghánistánu (21). Podle výpovědí šesti ostatních migrantů, které nechal aktivista bydlet u sebe v domě, měli oběť a vrah poměr.Významný migrantský aktivista Dussine (63), propagátor radikálního liberalismu

Zavražděný 63letý Dussine byl prezidentem aktivistické skupiny Itinérance, která pomáhá migrantům v začlenění do společnosti. K vraždě došlo 12. května. Afghánský migrant, který neumí francouzsky, byl na místě činu zatčen policií.


Migranti, kteří bydleli u zavražděného aktivisty (foto: Facebook). Snímek je z loňského srpna

Poslední foto před smrtí. Snímek je na balkóně aktivistova domu. Snímek je z 24. dubnaKrvavé stopy do ložnice

Policie uvedla, že se útočník hned po zatčení k činu přiznal. “Velkým problémem tu však je jazyková bariéra, protože útočník neumí francouzsky a mluví dialektem. Měli jsme tedy tlumočníka po telefonu. Další podrobnosti se však zatím zjistit nepodařilo,” uvedl vyšetřovatel.


Imigranti ubytovaní v domě vypověděli, že spali nahoře v patře, slyšeli hluk. Z okna viděli utíkajícího vraha, volali na něj, tak se zastavil. V ruce měl zakrvavenou tyč. Vrátil se s nimi do domu. Krvavé stopy je dovedli do ložnice oběti.


K vraždě došlo u města Cherbourg, které leží na břehu kanálu La Manche. Do Británie odtud jezdí trajekt. Zavražděný pocházel z Paříže, byl učitelem v důchodu a převzal předsednictví aktivistického sdružení v roce 2016, tedy v počátku migrantské vlny.


Aktivista s mladým chlapcem na atrakci pokřivených zrcadel loni v srpnu. Není jisté, že jde o jeho budoucího vraha
Pašování lidí přes kanál

Migranti se podle všeho chystali na ilegální plavbu do Velké Británie. K tomu jim pomáhají různí aktivisté, placení neziskovými organizacemi, podporujícími migraci.

Aktivisté jim tak za peníze poskytnou ubytování, pak jídlo a člun. Tato aktivita bývá někdy označování jako “pašování lidí”. Z Francie pronikl do Británie přes kanál La Manche od roku 2015 více než milion migrantů.


Vraždu svého prezidenta již okomentovali ostatní členové aktivistické skupiny Itinérance. “Jsme v šoku, Jeana zabil někdo, kdo se vloupal do jeho domu,” tvrdí.
Migranti změnili výpověď, ale…

Toto tvrzení bylo v rozporu s dosavadním vyšetřováním, nicméně svědci, tedy šest migrantů z domu zavražděného aktivisty, změnili výpověď a začali tvrdit, že vraha neznají, že s nimi nebydlel.

Policie případ dále vyšetřuje, milenecký poměr oběti a vraha zřejmě potvrzují i svědci mimo dům. Šetří se i případná zapojení aktivisty do pašování lidí.

Dům, kde se stala vražda, stojí na břehu kanálu La Manche v místě, kde je druhý nejkratší úsek ke břehům Británie.


Ubodal bezdomovce, znásilnil stařenu

Ve Francii došlo v květnu několika zločinům, spáchaným migranti. Minulý týden byl zatčen súdánský žadatel o azyl za to, že pobodal čtyři bezdomovce na ulici v Toulouse. Začátkem tohoto týdne policie v Paříži zatkla migranta z Konga za znásilnění 92leté ženy, která žila v pečovatelském domě, kde pracoval.


Podobný příběh se odehrál minulý rok Ve velké Británii, kdy studentka medicíny a aktivistka (27) zabita migrantem, kterého u sebe nechal bydlet. Ubodal ji 16 ramani nožem.


Aktivisté a sex s mladými migranty

V roce 2016 aktivisté v migračním táboře ve francouzském Calais měli sex s migranty, z nichž někteří byli ještě děti. Aktivisté odmítali vinu s tím, že sex mezi dospělými není zakázán, ať jde o aktivistu nebo migranta. Sex s nezletilými se nepotvrdil.

V roce 2016 byl migrantem znásilněn norský uprchlický aktivista Karsten Nordal Hauken. Sice uvedl, že cítí „vinu a odpovědnost“, protože migranta svedl, ale ten byl i přesto deportován zpátky do země původu.


Odkazy: Breitbart, Sott

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh