Pššt, je demokracie! Za kritiku homosexuálů, transsexuálů a jiných LGBT nadšenců – vězení. Zatím v Norsku. Brzy u nás? Třídní boj nahrazen bojem protežovaných menšin všeho druhu proti mlčící většině.

KOMENTÁŘ TOMÁŠ VYORAL: Norský parlament zakázal „nenávistné projevy“ proti LGBT komunitě. Takže je třeba jen sluníčkově a slunečníkově chválit? Lidé shledaní vinnými z nenávistných projevů mohou čelit pokutě nebo až jednomu roku vězení.
Novela norského zákona zakazuje diskriminaci na základě „pohlaví, genderové identity nebo vyjádření“ a mění „homosexuální orientaci“ na „sexuální orientaci“.

Tomáš Vyoral, komentátor

Vyšší tresty mohou rovněž dostat lidi obvinění z násilné trestné činnosti, pokud soudce rozhodne, že jejich činy byly motivovány sexuální nebo genderovou identitou.


Podle norské ministryně bezpečnosti Monicy Maeland jsou transsexuální lidé „exponovanou skupinou, pokud jde o diskriminaci, obtěžování a násilí“, uvedla agentura Reuters.


loading…

Podle agentury Reuters je Norsko pro LGBT komunitu jednou z nejliberálnějších zemí na světě. Už v roce 2016 umožnilo občanům zákonem změnu pohlaví bez lékařské diagnózy.


Takže raději opatrně a jazyk držte přilepený pevně na patře. Alespoň tedy v Norsku. Jakýkoliv vtip na účet lidí, kteří jsou z hlediska biologického abnormalitou, přičemž někteří z nich dávají ještě svou „odchylku“ rádi přehnaně a nevkusně na odiv (takzvaně Prague Pride), se bude trestat.


Třídní boj byl v současném údajně demokratickém systému nahrazen bojem menšin proti většině. S tím, že podporu veškerého establishmentu, mainstreamových médií, nadnárodních podniků a většiny samozvaných elit všech oborů mají právě menšiny.


loading…

Ať už jde o menšiny náboženské, sexuální, etnické. To se velmi snadno může vymknout zcela z kloubů a skončit v důsledku tím, že nebudou padat jenom sochy jako v případě rasistického hnutí Black Likes Mordor nebo tresty odnětí svobody jako v Norsku, ale i hlavy – doslova. 


Pššt, je demokracie! Můžete mít svůj názor, ale běda jak se liší od toho jediného správného!

Zdroj: Reuters
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh