Německo v chaosu: Násilné nepokoje proti omezením COVID-19 vypukly v několika městech. VIDEO. “Přestaňte nám lhát!” “Koronavirus je podvod!” byla hesla davu. Policie použila pepřové spreje a odvlékala demonstranty v poutech

Tisíce rozhněvaných demonstrantů vyšly do ulic německých měst, policie zatkla desítky lidí. K nepokojům došlo i přesto, že se otevírají obchody, děti vrací do škol a opět se začíná hrát fotbalová Bundesliga. Současně však byly zveřejněny údaje o rostoucím počtu nakažených.Policie vždy zasahovala systémem: Pět na jednoho, chvaty a odvléct pryč

Protesty v Berlíně byly nepokoje nejsilnější 9. května, tedy v Den Evropy, který je jedním ze symbolů Evropské unie. Pokračovaly však i v neděli.

Kancléřka Angela Merkelová přitom ve středu ustoupila tlaku občanů, kteří volali po ukončení karantény a po jednání s lídry 16 států Spolkové republiky Německo přistoupila k všeobecnému uvolnění přísných vládních restrikcí. 
Přestaňte nám lhát

Německo mělo včera 171 879 potvrzených případů nákazy a 7 569 hlášených obětí. Stále silnějším veřejnost však považuje tato čísla za zmanipulovaná, když jsou údajné pandemii COVID-19 připisována úmrtí na jiné nemoci.


Nepokoje byly v Berlíně i před týdnem

Byly znovu otevřeny všechny obchody, žáci se mají postupně navrátit do škol a Bundesliga – největší fotbalová liga Německa, odstartuje počátkem příštího víkendu


Policie vytahovala demonstranty z davu a pod záminkou nedodržení bezpečné vzdálenosti je odvlékala v poutechObčané jsou nespokojeni a tvrdí, že jim média lžou, když vytvářejí iluzi epidemie, která není. Totéž se děje i České republice, když Česká televize děsí občany “čísly smrti”, která mnozí považují za zmanipulovaná.

Český rozhlas včera interpretoval statistiky COVID-19 jako nějakou soutěž, když popisoval tabulky smrti jako je nějaký stát “první”, další “pátý”.V Berlíně vypuklo nejméně 30 samostatných demonstrací. Asi 2 tisíce lidí se tlačilo na berlínské náměstí Alexanderplatz. Tím sice došlo k porušení současných pravidel, která zakazují shromáždění více než 50 lidí. Německý ústavní soud přitom demonstrace povoluje, ovšem za podmínky “bezpečné vzdálenosti”.
Chystají na nás COVID-20

Podle demonstrantů vláda uvolňuje opatření příliš pomalu a omezení porušují jejich základní ústavní práva. Zazněly názory, že vláda chce zavést povinnou vakcinaci, k čemuž potřebuje natáhnout karanténu co nejdéle.


Policie uvedla, že protestující ignorovali volání, aby zůstali 1,5 metrů od sebe. To vyvolalo násilné střety mezi demonstranty a pořádkovou policií. Podle demonstrantů vak policie vytahovala demonstranty z davu namátkou, prostě si vybrala toho, kdo byl aktivnější a toho odvlekla v poutech.Tři tisíce lidí protestovalo v Mnichově a tisíce ve Stuttgartu. Posledních pár týdnů se v ulicích německých měst objevují skupinky protestujících pravidelně.


Podobné protesty proběhly o víkendu v USA a předtím také v sousedním Polsku, kde se jednalo o protest pro uzavření hranic, takže Poláci nemohou dojíždět do Německa za prací.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh