Konečně! Trump bouchl pěstí do stolu: A dost! 10 let vězení každému, kdo poškodí zničí sochu. Marxistické hnutí Black Lives Matter se však nehodlá vzdát. Teď si vyšláplo na bojovníka proti otroctví

Prezident Donald Trump se konečně rozhodl učinit přítrž ničení soch v rámci marxistických protestů Black Live Matters. Policie teď z pověření prezidenta zatkne každého, kdo se dopustí vandalství nebo ničení pomníků či soch, které jsou ve vlastnictví federální vlády, a to podle zákona na ochranu pomníků veteránů.Útok na sochu prezidenta Jacksona

Trumpův tweet: 10 let vězení za vandalismus na sochách

Trump se tak rozhodl poté, co včera zaútočil dav na sochu prezidenta Andrew Jacksona (1767 − 1845). Na podstavec vandalové nastříkali nápis “BLM” (Black Lives Matter) a “Rasista”. Policii se podařilo rozehnat dav na poslední chvíli: Jezdecká socha už měla kolem sebe omotána lana a dav se jí pokoušel strhnout.


Marxisté s BLM řádí dál

Marxistické hnutí Black Lives Matter a na ně napojená ultralevicová militantní organizace ANTIFA zničila za poslední měsíc na území USA stovky soch. Některé jen pomalovala nápisy, ale mnoho z nich strhla z podstavců, usekla jim hlavu a hodila do řeky.


Stržení sochy Kryštofa Kolumba (1451 – 1506), objevitele Ameriky

Stržení sochy prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732 – 1799)
Andrew Jackson (1767 − 1845) sedmý prezident Spojených států amerických. Jeho slogan zněl: „Nechť vládne lid“. Jackson je považován za jediného prezidentu, který dokázal zbavit Spojené státy národního dluhu, a též jediný, který splnil vše, co slíbil ve své volební kampani. U moci byl v době zlaté horečky a nechával vyhánět indiány z jejich území.


Zničení sochy bojovníka proti otroctví

Zatím posledním útokem marxistického hnutí Black Lives Matter bylo zničení sochy plukovníka Hanse Hega (1829 – 1863), který byl nesmlouvavým bojovníkem proti otroctví. Útočníci ve městě Madison jeho sochu strhli, usekli jí hlavu a hodili do řeky. Jen tak bokem vymlátili okna v místním Kapitolu na napáchali další škody.


To, co zbylo se sochy bojovníka proti otroctví plukovníka Hanse Christiana Hega.Zákon o ochraně pomníků veteránů byl v USA schválen v roce 2003. Říká, že kdo poškodí nebo se pokusí poškodit stavbu, desku, sochu či jiný monument připomínající službu jedince či jedinců v ozbrojených silách Spojených států amerických na veřejném místě, může být potrestán pokutou či uvězněním na dobu až deseti let, případně obojím.


Jak je to u nás?

Zatím jediným případem v rámci marxistického hnutí Black Lives Matter byla u nás poničena socha britského diplomata Winstona Churchilla v Praze na Žižkově. Radnice Prahy 3 však nepodala trestní oznámení, škoda byla vyčíslena jen na 800 korun.

Sochu maršála Koněva nechal demontovat starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Památník by chráněný mezinárodní smlouvou, případ vyšetřuje komise Ruské federace. Starostovi hrozí až pět let vězení.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh