Kauza Koněv: Agónie “nacistického” starosty Koláře (TOP 09) se vymkla kontrole. Teď dokonce obvinil prezidenta z kolaborace

Starosta “jakéhosi obvodu” Ondřej Kolář, se důrazně ohradil proti tvrzení, že je “Gauleiter”, tedy nacistický předák.

Tímto termínem ho označil ruský ministr kultury Vladimir Medinský, když prohlásil: “Starosta jakéhosi obvodu řekl, že radě předloží návrh na demontáž památníku maršála Koněva. Skutečnému osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní Gauleiter.”


Vyjádření reprezentanta Kremlu je velmi ostré, ale není se co divit. Během války s nacistických Německem padlo takřka 30 milionů občanů Sovětského svazu.

Stanovisko ministra kultury Ruské federace podpořil i prezident České republiky Miloš Zeman. Ten připomněl, že skutečným důvodem postupu starosty “jakéhosi obvodu” proti osvoboditeli Prahy nemusí být jen jeho chorobná rusofobie, ale záměr postavit tam garáže.


Praha má 58 městských částí a 58 starostů. Kolář je jedním z nich.
Seznam městských částí ZDE


Starosta “jakéhosi obvodu” Kolář se v reakci na vyjádření ministra kultury Ruské federace na svém facebookovém účtu pustil do prezidenta republiky Miloše Zemana, kterého označil za kolaboranta:

“Považuji za nepřijatelné, aby výroky hlavy státu zcela korespondovaly s výroky představitelů ruského státu. Je to jasný důkaz kolaborace s cizí státní mocí na nejvyšší úrovni naší politické reprezentace,” píše Kolář.

Nezvládnutá situace kolem pomníku, cynismus, arogance, bezbřehá nenávist a sebestřednost zřejmě způsobily, že starosta jakéhosi pražského obvodu ztratil kontrolu.


Proč by výrok představitele jednoho státu nemohl korespondovat s výrokem představitele jiného státu?

Nebo jako že může, ale nesmí být ruský?


Nenávist starosty “jakéhosi obvodu” tryská z každé věty. Je zjevně odhodlán sochu maršála Koněva odstranit, i kdyby ji měl roztavit osobně autogenem.

Mohlo by se zdát, že tento přístup škodí straně TOP 09 jako celku. Obhájit dobyté pozice (Praha 6 je jednou z posledních bašt této skomírající strany) by mohl být v příštích komunálních volbách velký problém.

Situaci kolem sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, osvoboditele Prahy, osvoboditele koncentračního tábora Osvětim, dobyvatele Berlína a vítěze nad německým nacismem budeme dál pozorně sledovat.

Protože tohle zdaleka není konec.


Celý text starosty “jakéhosi obvodu” na Facebooku ZDE


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh