Velká Británie: Jak přičinliví muslimové ovládli místní radnice. Gratulujeme! Co na to královna Alžběta? Devět měst je teprve začátek. Tak aspoň ten Brexit, Borisi


Velká Británie teď řeší Brexit a předčasné volby, ale – jak se zdá – už je stejně na všechno pozdě. Podle posledních statistik jsou v této hrdé zemi, která má 66 miliónů obyvatel, nejméně čtyři miliony muslimů.


Jejich produktivita je mimořádná: Londýn, Birmingham, Leeds, Blackburn, Sheffield, Oxford, Luton, Oldham a Rochdale. Tato města mají, nebo v posledních letech měla muslimského starostu (a v příštích letech budou mít) .


Starosta města Oldham s rodinou

Redakce Argumenty & Fakta si pečlivě prošla jména starostů (a starostek) těchto měst a potvrzuje, že toto tvrzení je pravdivé. První muslimský starosta Londýna Sadiq Khan zdaleka není nějaká anomálie, daná pestrostí tohoto úžasného města nad Temží.


Starosta Oxfordu

Podobný trend se šíří po celé Británii a lze předpokládat, že výčet měst s muslimským starostou či starostkou se v nejbližších letech výrazně rozvine.


Královna Alžběta chce zajistit odchod z Evropské unie

Redakce Argumenty & Fakta předala analytikům statistiku, která je masově šířena po sociálních sítích. Obsahuje mimo jiné tvrzení, že je ve Velké Británii k dnešnímu dni tři tisíce mešit. Toto ohromující číslo nelze ověřit.


Starostka Leedsu

Celosvětově respektovaná analytická skupina Fullfact.org uvádí, že je mešit ve Velké Británii méně, a to mezi tisícem a dvěma tisíci. Co si o tom myslet, čert ví.

Fullfact.org ZDE


Tvrzení: 78 % muslimských žen nepracuje, pobírá bezplatné dávky a má bydlení zdarma. Tedy skoro všechny.


Blackburn

Fullfact: Nesprávně. Podle statistik je 58 % muslinských žen ekonomicky neaktivních, 16 % nezaměstnaných. Což je 74 %.


Sheffiled

Tvrzení: 63 % muslimských mužů ve Velké Británii nepracuje, pobírá bezplatné dávky a má bydlení zdarma.

Fullfact: Nesprávně. 24 % muslimských mužů je ve Velké Británii ekonomicky neaktivních a 11 % muslimských mužů hlášeno jako nezaměstnaných.


Tvrzení: Běžná muslimská rodina s několika manželkami má 6 – 8 dětí.
Fullfact: V Anglii a Walesu má průměrná domácnost 1,8 dítěte, zatímco průměrná muslimská domácnost 2,3 %.


Každopádně držíme palečky, Borisi, aby to vyšlo aspoň s tím Brexitem.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh