Ředitel ČT a soudruh Petr Dvořák lže, jako když jeho televize tiskne. „Vždy jsem stál a vždy také stát budu na straně svobody a demokracie,“ chlubí se bývalý člen KSČ. Zde je členská legitimace (volně ke sdílení).

KOMENTÁŘ TOMÁŠ VYORAL: Počet „partyzánů“, „levných hrdinů“ a „pozdních disidentů“ narůstá s časem. Na Twitteru k 17. listopadu se chlubí, že “stál vždy na straně demokracie.” Jenže…
Petr Dvořák popárá, že byl členem Komunistické strany Československa (2011)

Kdyby to na youtube smazal cenzor: Petr Dvořák popírá, že byl členem Komunistické strany Československa (2011)


Generální ředitel České televize Petr Dvořák je ryzí charakter, pro něhož pravda nesmí stát v cestě dobrému příběhu. Je typickým příkladem chameleona, který za „pár drobných“ páteř zkřiví, kabát přehodí a díry vrtá do lodí.   

Na výročí řízeného předání moci 17. listopadu označovaného za Sametovou revoluci se na Twitteru odvážně vymezil proti „zločinnému, komunistickému režimu“.

Tomáš Vyoral, komentátor

„Před 31 lety jsme se společně zbavili zločinného, komunistického režimu. Boj s totalitou je však nekonečný. Za sebe mohu říci, že jsem vždy stál, a vždy také stát budu, na straně svobody a demokracie. A se mnou i Česká televize,“ uvedl Dvořák.


Normálně by na tom nebylo nic špatného. Háček je ovšem v tom, že on sám coby kandidát a posléze člen byl součástí tohoto režimu. Moc nerozumím ředitelově tvrzení, že „před 31 lety jsme se společně zbavili zločinného, komunistického režimu“, když on se jeho součástí teprve pár měsíců předtím plnohodnotně a uvědoměle stal.


Ředitel České televize skoro vždycky stál na straně demokracie

Ironií osudu pak členství v KSČ Petr Dvořák získal až v září 1989, tedy dva měsíce předtím než prozřel a než si krátce po 17. listopadu šel členství „hrdinně“ zrušit. To už zřejmě „vždy stál na straně svobody a demokracie“.


loading…

O svém členství v, jeho slovy „zločinné“ komunistické straně, navíc Dvořák před devíti lety lhal. Když se ho coby čerstvě zvoleného generálního ředitele ČT moderátor Událostí, komentářů Jakub Železný ptal na jeho „krátkou komunistickou minulost“, Dvořák zareagoval: „Já bych jednak opravil tu komunistickou minulost. Já jsem nebyl členem KSČ, já jsem byl pouze kandidátem.“


Infografika volně ke stažení

Lidové noviny si ovšem vyžádaly údaje z Národního archivu a odhalily, že na evidenční kartě Petra Dvořáka stojí, že kandidátem se stal již v červnu 1987. A 20. září 1989 pak povýšil na člena strany. Číslo legitimace: 01926322.


„Tento krok jsem udělal proto, abych mohl v roce 1987 absolvovat šestiměsíční odbornou vysokoškolskou stáž v Brazílii na univerzitě v Porto Alegre,“ vysvětloval později šéf ČT a doplnil, že žádost o ukončení kandidatury do strany podal krátce po 17. listopadu.


loading…

Jak uvedl v jednom z rozhovorů poslední šéf československé Státní bezpečnosti Aloiz Lorenc: „Počet ‚partyzánů‘ narůstá s časem.“ A slovy jedno z mých písňových textů: Báchorky pro děti tak jako kdysi, hadi se vysvlékli, teď jsou z nich krysy.


Generální ředitel ČT Petr Dvořák lže, jak když jeho televize tiskne. Z bolševika režimu minulého se stal EU soudruh režimu současného.

Zdroj: Lidovky, Novinky
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh