OSN stáhla svou podporu organizace ANTIFA, kterou prezident USA Trump označil za teroristickou. Příznivec ANTIFA, předseda levicové Pirátské strany Bartoš: “Já nic, já sběratel!”

“ANTIFA je teroristická organizace a stojí za probíhajícími násilnými nepokoji v USA,” prohlásil prezident USA Donald Trump. Organizace Spojených národů (OSN) však vyjádřila podporu hnutí ANTIFA na Twitteru. Příspěvek stáhla po bouřích protestů za 24 hodin.Příspěvek podpory hnutí ANTIFA na stránkách OSN, který by stažen za 24 hodin

Vlajka OSN nad hlavou anarchisty v okupované zóně v Seattlu

Hnutí ANTIFA má pevné kořeny v České republice, hlasí se kní mimo jiné předseda levicové Pirátské strany Ivan Bartoš, který byl na mnoha demonstracích vyfocený zahalený do vlajky ANTIFA, nebo s vlajkami Good Night White Pride (Dobrou noc, bílá nadutosti). Demonstrace se týkaly vítání migrantů.


Ivan Bartoš s vlajkou ANTIFA na demonstraci v BerlíněVlajku prý koupil na trhuprotože má rád archiválie, tvrdí – a navíc prý nemá ani legitimaci

loading…

Bartoš: Já nic, já sběratel

Pirátská strana k tomu vydala toto prohlášení: “Ivan Bartoš není a nikdy nebyl členem organizace Antifa.

Poznámka: Nikdo nikdy netvrdil, že je Bartoš členem. Legitimaci podle našich informací nemá nikdo z toho polymorfního militantního hnutí.


Bartoš na demonstraci ve vlajce ANTIFA

Prohlášení Pirátské strany: “Vlajku, kterou vlastní, koupil v berlínské čtvrti Kreuzberg a považuje ji za historický symbol odporu německé společnosti proti nastupujícímu nacismu ve 30. letech. Jak říká sám Ivan Bartoš, být proti fašismu je normální.

Poznámka: Vida, takže sběratel! Problémem se však může zdát, že, ehm, není dost fašistů, vlastně široko daleko žádný. Podobný problém je s rasisty. Naopak pacifisté jsou všichni, včetně těch, kteří “bojují za mír”.


Podle některých komentátorů je ANTIFA obdobou oddílů SA (Sturmabteilung) z 30. let v období Hitlerova Německa.


Bizarní tweet OSN rychle stažen

Prezident Donald Trump označil organizaci ANTIFA ze teroristickou 31. května v návaznosti na prohlášení generálního prokurátora USA Williama Barra:


„Násilí vyvolané a prováděné Antifou a dalšími podobnými skupinami v souvislosti s nepokoji je domácí terorismus a bude s ním zacházeno odpovídajícím způsobem.“


Donald Trump: “ANTIFA jsou teroristické organizace

Trump: USA označí ANTIFA za teroristickou organizaci

Úřad Organizace Spojených národů (OSN) v Ženevě zveřejnil tento pátek na svém oficiálním účtu Twitter jako reakci na Trumpovo prohlášení svůj příspěvek “skupiny odborníků na lidská práva“, který odsoudil rozhodnutí Trumpovy administrativy klasifikovat Antifu jako teroristickou skupinu.


Tento nezvyklý, a pro mnohé odborníky i bizardní příspěvek pod hlavičkou Organizace Spojených národů (OSN) vyvolal na sociálních sítích vlnu údivu a posměšných reakcí, mnozí ho považovali dokonce za vtip.

Největším plátcem OSN jsou Spojené státy, když posílají na konto OSN 15 miliard dolarů ročně, což je 20 procent velkových zdrojů. Ozývají se i hlasy ke zrušení, nebo omezení financování OSN.


Evropský parlament, zástupci krajní levice v čele se Ska Kellerovou (Grüne Partei). Kellerová je předsedkyni frakce, jejímiž členy je levicová česká Pirátská strana


Kde je ANTIFA, tam teče krev

Ve skutečnosti je těžké najít příklady demonstrací Antifa, které nekončily násilím. Například člen Antify minulý rok ve Washingtonu zaútočil bombou na úřad proti ilegální imigraci a vymáhání cla. Násilná skupina také rutinně útočí a bije novináře, jako je Andy Ngo v roce 2019.

Vůdce Antify z nynější okupační anarchistické zóny v Capitol Hill v Seattlu dokonce otevřeně vyhrožoval „Bílé Americe“ více „pálením“ a „rabováním“, pokud by nebyly splněny krajně levicové požadavky skupiny. Vlajky OSN se v Capitol Hill objevují nad hlavami anarchistů.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh