Nové zbraně migrantů: Zapalují ohně a pak útočí kameny a praky na řecké hasiče. VIDEO. Armáda odpovídá vodními děly a slzným plynem. Kdy jim rozdá Erdogan pušky?

Desítky tisíc migrantů na hranicích se formuje v armádu. Po několika dnech marných pokusů prorazit ploty se chopila improvizovaných zbraní: kamenů, tyčí a klacků. Nově začali používat metací praky.


Migranti útočí na na hasičské vozy

Zbraň jako metací prak je snadná na výrobu, stačí kus oblečení, do kterého se vloží kámen nebo kameny. Prý používají i roztavené střepiny granátu od slzného plynu. Ten pak roztoči nad hlavou a uvolní jeden cíp oblečení.
Řečtí hasiči hlásí rozbitá okna v autech a zranění od kamenů, zatím žádná vážná.Turečtí vojáci vybavují migranty instrukcemi, mapami a kleštěmi na dráty. Díky statečnosti řeckých hraničářů se podařilo proniknout do Evropy jen několika stovkám, možná tisícům migrantů.


Situace neustále hrozí vojenským konfliktem, protože granáty se slzným plynem létají z jedné strany hranice na druhou. Může být jen otázkou času, kdy Turci rozdají migrantům skutečné zbraně.Hořící granáty se slzným plynem

Turci nicméně uzavřeli mořskou cestu na řecké ostrovy, což je dobrá zpráva, nicméně ostrov Lesbos ze změnil jeden velký uprchlický tábor. Dříve v tomto turistickém ráji žilo 90 tisíc Řeků, není jich je asi 30 tisíc na stejný počet migrantů.


Uprchlický tábor Moria je přeplněný, migranti spí v ulicích a prázdných domech.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh