Milion chvilek pro něco jako demokracie na Letné: Halík se dral na pódium, ale nenechali ho. Prý se nehodí koncepčně. Tak snad příště…

Kádrovák Tomáš Halík, který několik posledních let vystupuje v převleku za kněze, se chystal vystoupit na pódiu demonstrace na Letné. Zábavnou akci pořádala agentura Milion chvilek.

Krátce před druhou hodinou informoval portál iDnes, že na akci dorazil kněz Tomáš Halík s poznámkou, že se zřejmě chystá přednést proslov, nebo zdravici. Jelikož se však Halík s organizátory nedohodl, z jeho vystoupení sešlo a iDnes zmínku stáhla.

Páter Halík však mohl zůstat za plůtkem s ostatními, kteří jsou v rámci činností agentury považováni za VIP (very important people). Po zbytek akce Halík jen přihlížel, ale mohl se zúčastnit závěrečné děkovačky.

Chytil šanci za pačesy a postavil se hned za hlavního baviče a tahouna tohoto letenského happeningu Mikoláše Mináře. Dokonce vytlačil i Uhlíře, který je spoluautorem neoficiální hymny akcí Milion chvilek “Není nutno aby bylo přímo veselo.”


Na rozdíl od Halíka na pódiu vystoupil velmi populární hudebník Jaroslav “Lennon” Hutka. Zazpíval svou píseň Náměšť, kterou jistě každý dobře zná, protože je melodická. Stejnou píseň zde zpíval i před 30 lety, kdy se na stejném místě konala přibližně ve stejnou dobu úplně jiná demonstrace.

Popularita výstředního zpěváka Hutky (posledních 30 let prý žil v sudu) však strmě roste. Místo jedné skladby nakonec zahrál dvě, a to dokonce na přání účastníků.

Hutka a jeho “člověčí víra” na Letné

Na pódiu promluvili také herci, například Daniela Kolářová, Ivan Trojan, Marta Issová, Aňa Geislerová, Jan Potměšil, slalomář Vavřinec Hradílek či zpěvák Dan Bárta.

Očekávaný seskok padákem generála Petra Pavla se nakonec nekonal, prý kvůli počasí – bylo větrno. Vše si však vynahradí v neděli na Václavském náměstí, kde vystoupí po boku redaktorů nezávislé protistátní České televize. Tam by snad už měli pustit i Halíka.

Kněz Halík, bývalý politruk a kádrovák se spolu s bývalým komunistou generálem Pavlem ucházejí o funkci prezidenta. Nedávno se k nim přidal i zpěvák Michael Kocáb, který snad u komunistů nebyl.


Tak přece!
Vylezl tam těsně před hymnou…
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh