Děsivé zprávy z Íránu: 30 mrtvých amerických vojáků, zemětřesení u jaderné elektrárny, pád civilního letadla… Bažina vrací úder. Nad Trumpem se zavírá hladina

Trumpova noční můra se stala realitou. Je stále jasnější, že to nebyl on, kdo dal rozkaz k atentátu na íránského generála Sulejmámního. Množí se důkazy o ostrých sporech, které má Trump s ministerstvem obrany USA.

Svět se ocitá na prahu jaderné války kvůli snaze dostat Trumpa z Bílého domu. Hluboký stát (Deep state) se ve spolupráci s Demokratickou stranou a médii nyní pokusí konflikt eskalovat. Válka, do které Trumpa zavlekli, se nedá vyhrát.

Příčinou krize na Blízkém východě je vnitropolitická situace v USA, kdy opoziční síly nechtějí za žádnou cenu dopustit, aby Trump v podzimních volbách obhájil mandát. Na ceně, kterou za to zaplatí, nezáleží.


Útok Íránu na americká kasárna

Trump opakovaně naznačil, že jde zahraniční politika jaksi mimo něj a jeho prioritou je uvnitř hranic USA (America first). Také proto je v neustálém konfliktu se svým ministerstvem obrany, které je je ve skutečnosti ministerstvem války.

Poslední velkým spor měl Trump se svým ministrem obrany Markem Esperem, již třetím ministrem v této funkci za poslední tři roky. Esper v důsledku sporu nedávno odvolal svého náměstka pro námořnictvo Richarda Spencera, další odchody se očekávají.




Generálové armády USA se netají svou nespokojeností s Trumpovým vedením (především po jeho příkazu na stažení US armády ze Sýrie) a pod skrytou identitou poskytují rozhovory protitrumpovským médiím, kterých je na mediální scéně 90 %.

Byl to klíčový Trumpův předvolebních slibů: Že “vysuší bažinu” (Drain the swamp). Bažinou je míněna struktura Hlubokého státu (Deep State), který přetrvává a hlídá si své zájmy nehledě na to, kdo je právě u moci, a jejímž pilířem je právě ministerstvo obrany, napojené na zbrojní průmysl. Atentát na íránského generála Sulejmáního tak lze vyjádřit titulkem: “Bažina vrací úder”.

Je čím dál jasnější, že Trump, který je především obchodník, tak říkajíc “nemá lidi”.




Válka s Íránem je pro Trumpa devastující zprávou. Od začátku to je špatně: Trump neměl jinou možnost než prohlásit, že to byl on, kdo dal rozkaz k útoku na generála. Co by to bylo za prezidenta, který nemá armádu pod kontrolou? “Pardon, ale generálové to rozhodli za mě, víte, jsou s nimi problémy a všechny najednou vyhodit nemůžu…” – to měl říct tohle?

Tím se Trump dostal do situace, že všechny důsledku jdou za ním. A tím jsou míněny nejen mrtví američtí vojáci, cínové rakve, plačící vdovy, ale i jeho pověst. Přesně o to médiím jde: Vykreslit Trumpa jako impulzivního pošuka, který se rozhoduje lusknutím prstů na základě momentální nálady bez ohledu na následky: “Tohohle magora chcete za prezidenta? Zase?”


Pád letadla, rakety, zemětřesení

Irán hlásí 80 zabitých amerických vojáků po raketovém útoku na jejich kasárna v Iráku. Americká televize MSNBC hlásí 30 mrtvých. Trump nakonec prohlásil, že se nikdo nezemřel a jde o iránskou propagandu.


Írán zveřejnil video, které má být důkazem útoku na americká kasárna


Mělo jít o kasárna, kde byl Trump a jeho žena Melánie před několika měsíci na návštěvě.

Trump s manželkou v kasárnách

Toto video nedokazuje vůbec nic.


Jen pár hodin po raketovém útoku padá nedaleko íránského letiště k zemi letadlo se 167 pasažéry na palubě. Teherán odmítá vydat černou skříňku (letadlo provozovaly ukrajinské aerolinky), což může mít i ten důvod, že bylo letadlo omylem zasaženo iránskou raketou.

Trosky letadla u íránského letiště

Dnes ráno zasáhlo zemětřesení oblast, kde stojí jaderná elektrárna. Otřesy nezpůsobily žádné významné škody. Pokud by bylo zemětřesení jen o něco málo větší, hrozil by únik radiace. Před sedmi lety zahynulo při zemětřesení u jaderné elektrárny v Íránu 32 lidí.

Mrtví po zemětřesení u íránské jaderné elektrárny

Donald Trump je ve svízelné situaci. Řešení je stejné, jako bylo v Sýrii: Stažení US vojáků z Iráku. Žádní mrtví, žádné cínové rakve ani plačící vdovy. Pokud mu to jeho generálové dovolí.



close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh