Chřipka – Koronavirus 50:0. Na chřipku u nás letos zemřelo padesát lidí. Na Koronavirus nikdo. Mýty versus realita. Globální mystifikace nevídaných rozměrů? Otázky a odpovědi. Netopýr, který nebyl.

Na chřipku letos zemřelo v České republice 50 lidí, jak sdělila hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová.

Na tzv. “koronavirus” nikdo.


Infografika volně ke stažení a šíření

Skutečná čísla obětí chřipky jsou však ještě vyšší. Každý rok, stejně jako letos, u nás umírá “v souvislosti s chřipkou” až 2 000 lidí, tedy přibližně pět lidí denně. Od začátku roku v ČR zemřelo v důsledku chřipky asi 300 lidí.


Infografika volně ke stažení a šíření

Největší akce v dějinách lidstva

Přesto to není chřipka, kvůli které se u nás i po celém světě zavírají školy, armáda zasahuje v ulicích, ruší se koncerty, divadelní představení a sportovní utkání, kvůli které lidé utíkají do hor, vykupují mouku a toaletní papír. Je to “koronavirus”.

Jde o největší celosvětovou akci svého druhu v dějinách lidstva.


Takhle to prý začalo. Dívka ukusující netopýra v čínské městě Wu-han. Později vyšlo najevo, že jde o falešnou zprávu (snímky nejsou z Číny a souvislost mezi “koronavirem” a netopýrem není potvrzena)

V souvislosti se statistickými fakty se objevují teorie, že globální manévry kolem koronaviru jsou důsledkem mediálně – virtuální reality. Je to možné?


UPOZORNĚNÍ: V žádné případě nic nepodceňte a důsledně dbejte pokynů lékařů!


Koronavirus politicus

První tři případy onemocnění v České republice oznámil ministr zdravotnictví Vojtěch 1. března. Nyní (10 dní poté) je nakažených takřka 40. Jak počet nakažených poroste, zvyšuje se i pravděpodobnost, že bude mít i Česká republika první oběti “koronaviru”.


Dosud zemřely celosvětově na “koronavirus” 4 tisíce lidí (od poloviny prosince 2019 do konce února 2020).

Chřipka má za stejné období 135 tisíc obětí (za rok 2019 zemřelo až 650 tisíc lidí – pokud to prostě jen převedeme celkový počet na ony dva a půl měsíce, dojdeme k tomuto statistickému údaji, podrobnější statistiky v odkazech dole).


Chřipka letos

Na chřipku letos zemřelo celosvětově až 33 krát více lidí než na “koronavirus” ve stejném období.

Chřipka nemá “online počítadlo” jako má koronavirus.

Počet obětí koronaviru online ZDE




Koronavirus je zlomek

Věta “První oběť koronaviru v České republice” je v podstatě politickým sdělením – se všemi důsledky a souvislostmi. Stejně jako manévry s tím spojené.

Objevují se spekulace, že počet “obětí koronaviru” nemusí celosvětově souviset ani tak se skutečným stavem (tedy kolik lidí zemřelo v důsledku viru SARS-CoV-2 na nemoc zvanou COVID-19).

Že ve skutečnosti jsou tu vlastně jen oběti “obyčejné chřipky” – jako každý rok – a “nový koronavirus” je jen pouhý zlomek. Že onen “koronavirus” je ve skutečnosti nástrojem k dosažení jakéhosi určitého globálního stavu, nebo možná jakýsi test či experiment. Je to možné?


Ve stínu Koronaviru

Nehledě na to, zda tyto teorie “globální mystifikace” označíme za konspirační, nebo dokonce za šílené:

Tzv. “Koronavirus” je globálně hlavní a v podstatě jediné téma, protože nic není důležitějšího, než zdraví. Ostatní témata přestávají existovat, byť by byla za běžných okolností cetrem zájmu a jejichž důsledky jsou daleko zásadnější (například pád cen ropy v rámci OPEC+, nebo masový přesun migrantů z Turecka do Evropy).

Až “koronavirus” odezní (zřejmě na konci března, kdy skončí období chřipek), dojde k zásadnímu posílení pozice vlád jednotlivých zemí, protože to byly ony, kdo “přemohl koronavirus”. To ony velely armádám, zavírali školy a ve jménu prevence zakazovali lidem scházet se.

Dopad na světovou ekonomiku je obrovský. Oslabuje pozici Číny, která byla/je největší světovou velmocí.

Nebýt nových technologií (sociální sítě) nebyla by celosvětová koordinace možná.

Pokud jsou pravdivé teorie, že “koronavirus” je jen okrajová forma chřipky, jejíž nebezpečnost je přibližně jako u chřipky, pak jsme svědky a účastníky globální mystifikace nevídaných rozměrů.

Jako by to byl jakýsi “test pružnosti globálního vědomí” – s výsledkem, že ta pružnost je absolutní.


“V Číně v tuto chvíli umírá 50 x víc lidí na běžnou sezonní chřipku než na koronavirus. V České republice podle umírá ročně na chřipku 2 tisíce lidí,” říká biochemik Jan Konvalinka z Ústavu pro organickou chemii a biochemii AV ČR.




Máš chřipku? Ne, mám COVID-19

Zde je třeba to uvést na pravou míru: Koronavirus není nemoc. Koronavirus je označení skupiny virů, kterých je celá řada a každý rok se mění, mutují.

Koronavirus způsobuje i obyčejnou chřipku (každoročně), nebo i lehké nachlazení. Ten, o kterém se teď všude mluví, se jmenuje SARS-CoV-2 a způsobuje onemocnění zvané COVID-19.

Tedy: “Máš chřipku?” “Ne. Mám COVID-19”.


Stejné příznaky, stejná úmrtnost

Příznaky obou nemocí jsou stejné. Stejná je i nejvíce postižená skupina – senioři a lidé s oslabenou imunitou. V Itálii, která je nemocí COVID-19 postižena nejvíce, je nejmladší obětí 55letý muž. Ostatním bylo 62 let a více. Obě nemoci – chřipka ai COVID-19 mají stejnou úmrtnost – kolem 1 %.

COVID-19 se tedy od chřipky liší především tím, že je nový a vědci ho ještě plně neznají – což se dá ovšem říci každý rok o virech, způsobujících chřipku. A vědci mají své obavy (například že u “koronaviru není úmrtnost 1 %, ale 2 %, míře nakažlivosti, délce inkubační doby), které jsou možná oprávněné, ale možná také ne.

Je tedy COVID-19 chřipka? Odpověď zní ano, jen se kvůli ní neruší letecké spoje.


Mám koronavirus, protože znám Itala?

Při podezření na koronavirus je klíčové epidemiologické hledisko – tedy zda se potenciální pacient vyskytoval v epicentru nákazy nebo přišel do kontaktu s někým nakaženým (což je vlastně totéž).

Je to jediné hledisko? Může mít SARS-CoV-2 někdo, kdo ani nepřišel do kontaktu s nakaženým?

Odpověď: Všichni tzv. nakažení byli v kontaktu s tzv. nakaženými.

Všichni jako by měli jen chřipku – jen s tím rozdílem, že byli v Itálii, Číně atd., nebo se potkali s někým, kdo tam byl.

Na začátku toho všeho byl netopýr, který nebyl.


Proč?

Pokud však není jiné hledisko pro určení “koronaviru” než místo nákazy a kontakt s nakaženým, a jediným důvodem znepokojení jsou “nejasnosti” kolem viru SARS-CoV-2, pak by opravdu mohla celá situace opravdu budit dojem uměle vytvořeného problému ve jménu jiného, vyššího (rozuměj globálního) zájmu.

Potom by ovšem bylo třeba se zeptat: Proč?

Odpověď je jednoduchá: Nevíme.

Ale jistě to brzy všichni zjistíme.


Zdroje:

http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3058936-v-cesku-skoncila-plosna-chripkova-epidemie-muze-usnadnit-testovani-na-koronavirus

https://www.who.int/influenza/surveillance_monitoring/updates/latest_update_GIP_surveillance/en/

https://echo24.cz/a/StiZf/na-koronavirus-nevymreme-biochemik-varuje-pred-pristi-chripkovou-epidemii


Pozn.: Výše uvedený text není v žádném případě zlehčením nebezpečí SARS-CoV-2. který způsobuje onemocnění zvané COVID-19. Dbejte instrukcí lékařů a úřadů.



close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh