Záhada Koronavirus: Proč Německo vykazuje obrovskou anomálii v počtu nakažených a zemřelých? Je příčina smrti věcí výkladu? 99 % zemřelých v Itálii trpělo jinou smrtelnou nemocí, říká výzkum

Německo vykazuje podezřele velký nepoměr mezi počtem nakažených a mrtvých na nemoc COVID-19 způsobenou koronavirem. K dnešnímu dni hlásí Německo 22 tisíc nakažených a pouze 84 zemřelých. Němci přitom vynikají v laxním přístupu k dodržování nařízení úřadů.


Německo je počtu nakažených (22 tisíc na 80 milionu obyvatel) na pátém místě na světě, ale v počtu zemřelých (84) až na desáté pozici, daleko za státy, ve kterých žije násobně méně lidí.


Koronavirus online údaje o počtu nakažených a obětí podle zemí


Počet zemřelých v Německu na koronavirus je srovnatelný nápříklad s Nizozemím (136 zemřelých na 17 na milionů obyvatel).Německo přitom podle světovým médií vyniká v nerespektování nařízení ohledně nošení ohranných masek, jsou pořádány večírky v parcích a na školách.


Opačný extrém: Itálie

Německo se ve statistikách ohledně koronaviru celosvětové unikum a znamená stejně velkou záhadu, jakou je ohromující počet zamřelých v Itálii (4,8 tisíc).


Tým italských vědců. přichází ze šokující vysvětlením: Více než 99 procent lidí v Itálii zemřelých na koronavirus trpělo jinými chorobami, které mohly být příčinou smrti.Více než 75% údajných obětí koronaviru hlásilo vysoký krevní tlak, 35% mělo cukrovku a 33% vážné srdeční onemocnění.

Průměrný věk obětí byl 79,5, což odpovídá běžnému průměru před vypuknutím epidemie koronaviru.

Podle Světové zdravotnické organizace v Itálii důsledku koronaviru přibližně 8% pacientů. Celosvětový průměr je 4%.


Vymyká se i Česká republika

Výjimečné postavení ve světových statistikách má i Česká republika: Tisíc nakažených, žádná oběť. V tomto případě však může být výsledek dán faktem, že dodržujeme bezpečnostní opatření takřka vzorně.

Testy jsou posílány na přezkum do Německa – což by odpovídalo variantě, že koronavirus jako příčina smrti je záležitostí výkladu.

Slovensko hlásí je 178 nakažených a žádnou oběť.


Zdroje:

https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_17_marzo-v2.pdf


https://nypost.com/2020/03/18/over-99-of-coronavirus-patients-in-italy-who-died-had-other-illnesses/close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh