Redaktorka České televize byla lyžovat v Itálii, kde řádí koronavirus. Místo karantény ji poslali na reportáž mezi seniory.


Česká televize poslala na reportáž mezi seniory redaktorku, která se pár dní předtím vrátila z lyžování v italských Dolomitech. Místo do karantény však redaktorka Pavla Kubálková zamířila mezi 140 seniorů pečovatelského domu v pražských Kunraticích.Senioři jsou co se týče tzv. epidemie koronaviru nejohroženější skupinou s úmrtností až 15 procent. Itálie je epicentrum epidemie, v souvislosti s nákazou koronavirem tam zemřelo 631 lidí. Redaktorka se po návratu nepodrobila žádnému vyšetření.
Foto z Instagramu redaktorky ČT Kubálkové. Na svahu vidíme devět lidí.

Redaktorka České televize Kubálková byla v Itálii ještě 29. února, na sociální sítě umisťovala fotografie. V tu dobu bylo v Itálii evidovaných 1128 a 29 mrtvých. Reportáž se seniory natáčela 5. března, téhož dne večer ji Česká televize odvysílala.


Senioři ze domu Alzheimer home, s nimiž se setkala redaktorka ČT

Televize Prima poslala svého moderátora Romana Šebrleho, který se z italských hor vracel do České republiky ve stejnou dobu jako redaktorka České televize, na 14 dní do karantény.

Z reportáže vyplývá, že se redaktorka setkala nejen s několika desítkami seniorů, ředitelkou ústavu, ale také se zástupci Asociace poskytovatelů sociálních služeb, kteří jsou se seniory v denním kontaktu.


Česká televize věnuje se věnuje tématu koronavirus již několik týdnů. Mimo jiné se pohoršovala nad poradcem prezidenta Miloše Zemana pana Martina Nejedlého, který po návratu z Číny nedodržel 14denní preventivní karanténu a byl viděn v jedné z pražských restaurací. Toto jednání označil Česká televize za “bezohledné”.
Redakce webového deníku Express kontaktovala redaktorku Pavlu Kubálkovou s žádostí o vyjádření. „Nebudu se s vámi bavit. Nebudu to komentovat,“ řekla jim do telefonu a zavěsila.


Podobně pochodili u mluvčí České televize Karolíny Blinkové. Ta jim do telefonu sdělila, že je jejich zcela scestný. Následně se v zprávě SMS doplnila, že “scestné” nebylo správné slovo, nicméně vše bylo prý jinak.

Podle následného vysvětlení ČT prý „Redaktorka České televize nebyla v žádné z dotčených oblastí.”

Současný stav je takový, že je v karanténě celá Itálie.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh