Prezident Zeman na Letné 1989 a dnes. Milion chvilek pro totální chaos. Nenávist a výsměch svobodným volbám. Matky zaktivovaly své děti proti vládě a justici.

Na Letné vytryskl gejzír nenávisti. “Našeho pana prezidenta poslali do rakve,” poznamenal premiér Andrej Babiš k demonstraci na Letné 23. června 2019. Plán B opozice podle nemá.

Původní nezkrácenou verzi najdete ZDE. Byla zablokována pro facebook na základě udání

Opoziční politické strany se vyhnuly účasti na letenské protivládní přehlídce, ale vyjádřily s ní souhlas. Nadnárodní agentura Milion chvilek pro demokracii, která demonstrace pořádala, je podle všeho napojená především na tvrdé jádro TOP 09, semknuté kolen zakladatele strany Miroslava Kalouska a tzv. Pražské kavárny.

Prognostik Miloš Zeman na Letné 1989

Před 30 lety přišlo na Letnou 800 tisíc lidí a začala zde kariéra budoucího prezidenta Miloše Zemana. Ten zde tehdy vyzval ke svobodným volbám.

O třicet let později se na Letné po svobodných volbách sešlo 200 tisíc lidí, z nichž nejméně třetina nebyla v listopadu 89 ještě ani na světě. Na rozdíl od demonstrace v roce 89 bylo skoro 30 stupňů, ale z některých nápisů na transparentech běhal mráz po zádech.

Masivní účast matek s dětmi. Dítě chce vyslovit nedůvěru vládě? 
Je to jeho názor, nebo názor jeho matky?

Překvapila nevídaná účast žen, mnohé přišly i s malými dětmi, kterým daly do rukou transparenty, urážející premiéra, prezidenta a vládu. Lze předpokládat, že těmto věcem, podobně jako třeba problematice justice, děti nemohou rozumět. Jde o jasné zneužívání dětí pro politické účely. Některé děti měly v rukou transparenty, jiné měly napsány fixem protivládní nápisy přímo na těle.

Při organizaci demonstrace haje klíčovou roli tzv. Pražská kavárna a subjekty napojené na americkou ambasádu a německé neziskovky. Mnohé nasvědčuje tomu, že si poslanec Kalousek vodí vedoucího Milionu chvilek Mikuláše Mináře stejně, jako si vodil předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Akronym o premiérovi

Premiér Babiš opakovaně prohlásil, že pod tlakem ulice neodstoupí, že už si na ně zvykl a odkázal na řádné volby (budou za dva roky v roce 2021). Dosavadní výsledky voleb i preference napovídají, že Babišovo ANO opět získá kolem 30 procent a ve volbách zvítězí. Babiš by podle našeho odhadu mohl odstoupit pouze v případě, že by na něj byl vyvinut tlak na nadnárodní úrovni skrze jeho firmy.

Masový vrah?

Premiér Babiš v tandemu s prezidentem Zemanem nejsou z hlediska zájmů Německa (Benešovy dekrety) a USA (prodej zbraní, dostavba Temelína) vhodnou volbou. Raději by na těchto postech viděli tvárnější zástupce z nynější opozice.


Klíče k budoucnosti drží právě prezident Zeman. Aby to celé dávalo smysl, musí se opozice v pozadí demonstrací spoléhat na to, že prezident onemocní a odstoupí z funkce. O jeho zdravotním stavu se spekuluje.

Nečekaný ekologický rozměrPrezidentské volby budou až v roce 2023. V případě odstoupení prezidenta z funce například kvůli nemoci by se volby konaly do dalších 90 dnů. Byly by přímé a dvojkolové, tedy stejně jako ty v řádném termínu.

Jako nejvhodnější kandidát se ze skupiny, podporované Milošem Zemanem jeví bývalý prezident Václava Klaus, případně jeho syn Václav Klaus ml., nebo šéf TV Barrandov Jaromír Soukup. Možná též Tomio Okamura (SPD) či generál Hynek Blaško (SPD).

Za tzv. Demokratický blok (tedy nynější opozici) je ve hře generál Petr Pavel (ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN) který má sice pěkné vlasy, ale by v KSČ. Další je Pavel Fischer (ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN), který skončil v minulých volbách na třetím místě s pěkným výsledkem přes 10 %. Není vyloučen ani druhý pokus Jiřího Drahoše (minule prohrál se Zemanem). Možná je tu též kontroverzní páter Tomáš Halík, ale ten vzbuzuje u mnohých silné negativní emoce.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh