“Pomóc! Rasisté mě chtějí oběsit, protože jsem černoch!” volal slavný závodník Bubba Wallace (Black Lives Matter), když v garáži nalezl oprátku. VIDEO. FBI ale záhy zjistila, že…

Tak to je trapas! Závodník seriálu NASCAR Bubba Wallace se prý k smrti vyděsil, když objevil tuto neděli ve své garáži na okruhu v Alabamě oprátku. Byl toho skandál jako hrom: “Vidíte je, rasisty!” volali členové Black Lives Matter. Vyšetřování FBI však zabralo jen dva dny a zjistilo se, že je všechno jinak.Bubby Wallace (vpravo) v rozhovoru pro CNN: “Byla to oprátka!”

Strašlivá oprátka, která vyděsila závodníka Bubba visí na garáží nejméně od loňska

Slavnému závodníkovi na klidu jistě nepřidalo, když před závody létalo nad oválem letadlo, za kterým vlála vlajka Konfederace (jako provokace). Za vlajkou vlál nápis “defund NASCAR”(přestaňte financovat NASCAR), což je reakce na “defund Police” – heslo hnutí Black Lives Matters, volající po zrušení policie.

Bubba Wallace na tom není s nervy nejlíp. Nedávno oznámil, že celý život trpí depresemi, ale na otázku jakými, nedokázal odpovědět. Mnozí jeho kolegové ho označují za hysterika.


Vlajka Konfederace před závody v Alabamě. Letadlo vlevo mimo záběr.

Ta oprátka je symbol!

Hnutí Black Lives Matter označilo oprátku se Wallasově garážovém stánku za „ohavný čin“. Wallace prohlásil, že je mu “smutno z toho, v jak nenávistné a rasistické společnosti žijeme”. Společnost NASCAR vyjádřilo „pobouření“.

Záležitost s Bubbyho oprátkou otřásla automobilovým světem i celou zemí. Pod vedením marxistického hnutí Black Lives Matter se v USA odehrávají násilné masové protesty proti rasismu, v reakci na smrt drogového dealera George Floyda.


Bubby Walace a jeho auto s nápisy Black Lives Matter. Na obličeji má roušku a na triku nápis: Nemohu dýchat!”Jejda: Není to oprátka, ale záchytné lanko

Federální policie (FBI) během krátkého vyšetřování zjistila, že ona oprátka není oprátka, ale záchytná smyčka na uchycení dveří od garáže.

V garáži (ve které se střídají závodníci, tedy není tam jen Bubba) visí nejméně od roku 2019. Nezvratnou stopou je video z té doby. Není však ani vyloučeno že tam ona smyčka na dveře visí mnohem déle.


„FBI dokončila vyšetřování a zjistila, že Bubba Wallace nebyl cílem zločinu z nenávisti, protože se čin nestal,“ uvedli v prohlášení představitelé NASCAR. V případu nebude vzneseno žádné další obvinění.
Bubba trvá na svém

Bubba Wallace i po zveřejnění závěru vyšetřování trvá na tom, že to je oprátka.

V minulých dnech se zasazoval o to, aby fanoušci na závody nesměli nosit vlajku Konfederace, která je pro mnohé symbolem otrokářství (je jednou ze dvou hlavních vlajek války Severu proti jihu). Vedení NASCAR vlajku Konfederace před pár dny zakázalo.Wallace je jedním z nejúspěšnějších černošských řidičů v historii NASCAR. Tato soutěž sériových automobilů (závodních speciálů) běží v USA od roku 1948. Jezdí se při ní pořád dokola mnoho a mnoho kol…


Stát Alabama za války Severu proti jihu (1861-5) stál na straně Konfederace – byl tedy proti zrušení otroctví. 70 % procent místního obyvatelstva jsou běloši, cca 30 % černoši – což je výrazně víc, než průměr. V celých Spojených státech žije jen 13 procent černochů. Teprve v roce 2000 (jako v posledním státě USA) byl v Alabamě zrušen zákon, který zakazoval smíšená manželství.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh