Křeček nastupuje do práce: Anarchisté od Šabatové se rvali s policií. “Fašisti! Fašisti!”, volali na ně občané. Výživné VIDEO. Jako za nacistů v Německu před válkou?

Anarchisté z řad příznivců bývalé ombudsmanky Anny Šabatové splnili své hrozby a bránili novému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi při vstupu do úřadu. Křeček byl do funkce demokraticky zvolen před několika dny parlamentem České republiky.

Před úřadem v Brně se shlukla asi stovka lidí. 30 anarchistů stálo před vchodem a odmítalo odejít. Proti nim stáli občané, kteří na ně volali: “Fašisti!” “Fašisti!” a dožadovali se uvolnění vchodu pro demokraticky zvoleného ochránce lidských práv. Akce anarchistů, která byla vzpourou proti demokracii, mnohým připomněla nástup nacistického hnutí v Německu ve 30. letech.


Video ze zásahu policie před úřadem ombudsmana. Zdroj: Martin Mojmír, facebook

Když přijel nový ombudsman Stanislav Křeček vyzvala policie anarchisty k rozchodu. Ti ale odejít odmítli, rvali se s policií a volali, že nový ombudsman je rasista a xenofob.

Policie zatkla sedm lidí z řad anarchistů, protestujících proti ochránci lidských práv. Za výtržnost jim hrozila v přestupkovém řízení pokuta až 30 tisíc korun, ale následně dostali 500 Kč a policie je propustila. Pouze extremista Jakub Patočka, který akci svolal, je vyšetřován i nadále.

Občané při zásahu děkovali policii, že koná.

“Rád bych nastoupil do práce, ale nemohu,” říkal pan Křeček před obsazeným úřadem občanům, kteří ho vítali a gratulovali k nové funkci. Na místě byla zastoupena četná média, která pak informovala tak, že šlo o akci “aktivistů” byť byla jasně anarchistickou se znaky radikalismu.
Anarchistický sympatizant Anny Šabatové

Radikální Chvilkař Jakub Patočka, příznivec Pirátů, Zelených a odpůrce demokraticky zvoleného ochránce lidských práv.

Pan Křeček byl v minulém období zástupcem ombudsmanky Anny Šabatové, která se hlásila k ideologii tzv. “Demoboku” a aktivitám hnutí Milion chvilek. Nový ombudsman se předtím několikrát zmínil, že mu Šabatová bránila v práci, tlačila na šéfredaktory deníky, ať neuveřejňují jeho články a pořádala na úřade divoké večírky.


Další videa z nástupu Křečka do úřadu ZDE


Na obranu nového ombudsmana se postavila mimo jiné skupina Slušní lidé, kluci z posilovny, kteří však proti anarchistům nezasáhli, aby neporušili zákon.

Anarchistickou akci svolal radikální aktivista Jakub Patočka, hlásící se především k ideologii strany Zelených, Pirátů a pravidelný účastník demonstrací Milion chvilek.

Nátlaková skupina Milion chvilek chystá proti ochránci lidských práv Krečkovi protestní akce v příštích dnech a láká z občanů peníze na jejich podporu. Většina politických stran se však již od nich distancovala.


STÁHNĚTE A ŠIŘTE! Tento obrázek je volně ke stažení a šíření

Křeček o Šabatové ZDE (Český rozhlas)


Bývalá ombudsmanka neomarxistka Anna Šabatová opouští úřad. Podle svého nástupce Křečka tunelovala rozpočet, když vytvářela nadbytečné stavy v oddělení menšin.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh