Koronavirus: Strach o zdraví prezidenta Miloše Zemana (75). Projev v televizi – proč předtočený? Prezident se neobjevuje na veřejnosti. Zrušil návštěvu Číny…

Prezident Zeman se neukazuje na veřejnosti, nepojede do Číny, jak plánoval, a jeho dlouho očekávaný projev nebude v přímém přenosu, ale ze záznamu. Veřejnost si klade otázky a má rostoucí obavy o prezidentovo zdraví.


Prezidentovi Zemanovi je 75 let a trpí cukrovkou. Patří do nejohroženější skupiny obyvatel. „Žádný komentář,“ odpověděl prezidentův mluvčí Ovčáček na dotaz arfa.cz ohledně prezidentova zdraví.


Snímek z přípravy projevu (twitter Ovčáček)

Prezident Miloš Zeman dnes (středa) na zámku v Lánech natočil projev na téma epidemie koronaviru, oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle informací arfa.cz ho televize odvysílá ve čtvrtek od 19.25 h televize Prima.

Projev chtěla vysílat také Česká televize, ale prezident má k jejímu chodu zásadní výhrady, proto odmítl.Proč ze záznamu?

Projev ze záznamu vyvolává otázky. Prezident je známý jako skvělý řečník, který bravurně mluví “spatra”, bez papíru s poznámkami. Mluvit “spatra” mu prý dokonce činí potěšení a libuje si v bonmotech, které sype z rukávu.


Projev byl prý navíc přeložen, původně prý měl být odvysílán ve středu.


Je snad důvodem obava, aby během přímého přenosu nezakašlal? Nebo je třeba nachlazený, nebo… Veřejnost si klade otázky, ale nemá odpovědi. Mnohé napoví zítřejší projev ze záznamu.


Proč řekl prezident České televizi NE

O projev prezidenta má zájem i Česká televize a chtěla by ho vysílat souběžně s TV Prima. Výsledek zatím není jasný a bude zřejmě odmítavý, protože Česká televize mnohokrát vysílala o prezidentu Zemanovi lživé a pomlouvačné zprávy.Podle informací arfa.cz prezident Miloš Zeman České televizi nevyhoví a dá svolení jen k odvysílání projevu na Primě.


Prezident Zeman se nikdy netajil s nelibostí na stavem této veřejnoprávní televize a opakovaně ji označil za propagandistickou. Velké rozpaky například vzbudilo nedávné “chlubení se”, že ČT díky koronaviru stoupla sledovanost.


Naposledy na veřejnosti

Podle informací arfa.cz je prezident Miloš Zeman od minulého týdne v přísné karanténě a zrušil všechny plánované návštěvy mimo zámek.


Prezident Zeman dnes přijal na zámku v Lánech předsedu poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, kterému poděkoval za podporu při volbě ombudsmana Křečka. To svědčí o tom, že je prezident zcela zdráv. 


Epidemie odezní…

Na veřejnosti se prezident objevil naposledy na koncertě na Pražském hradě k 7. výročí své inaugurace (a MDŽ) dne 8. března. V krátkém projevu varoval před panikou v souvislosti s rozšířením nákazy novým typem koronaviru.


„Víte, jsem už starý člověk. Zažil jsem už tolik epidemií, že je nestačím počítat,” Poté vyjmenoval všechny významné epidemie od přelomu tisíciletí, které děsily obyvatele různých koutů planety.


Poté poskytl rozhovor televizi Nova, a to 10. března, kdy ještě plánoval cestu do Číny. Tu pak Čína zrušila – kvůli obavě z koronaviru. Není tedy pravda, že by cestu zrušil prezident Zeman.Karanténa v Lánech

Zatímco vláda od vypuknutí koronavirové epidemie jedná každý den a hovoří k občanům na tiskových konferencích, prezident Miloš Zeman veřejně nevystupuje. Komunikuje pouze přes svého mluvčího Jiřího Ovčáčka.


Na Pražském hradě i v Lánech byla zavedena přísná bezpečnostní opatření. V bezprostředním okolí prezidenta ani u hradních zaměstnanců nebyl zaznamenám žádný případ nakažení koronavirem.

Všechny složky Kanceláře prezidenta republiky, Správy Pražského hradu i bezpečnostních sborů pracují ve zvláštním režimu.


Zdroj:

https://www.hrad.cz/close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh