Jak Boris a jeho pejsek dobyli Británii. Brexit jako červený slaneček. A co slibovaný hladomor a kobylky – budou? Co teď v zemi, která svou hlavní bitvu prohrála už dávno

Premiér Boris Johnson nenechal nic náhodě a pomocí zvířátek (pejskové, králíčci), díky absenci hřebenu a hesla “Get Brexit done” dobyl Británii způsobem, kterému se v konzervativní společnosti říká “landslide”, tedy “sakumprdum”.


Boris a jeho pes-záchranář jménem Dilyn

Odborníci na britskou politiku u dávno vědí, že stačí sledovat titulní stranu nejčtenějšího britského deníku the Sun a víme, jak to celé dopadne. A deník Sun, respektive jeho vydavatel Rupert Murdoch, rozhodli, že to bude právě Boris, který vyhraje volby, jejichž jediným tématem bude Brexit, tedy odchod velké Británie z Evropské unie.Němci teď zuřivě skřípou zuby a dumají do s tím, protože jejich projekt Čtvrté říše tím dostal trhlinu, která předznamenává jeho pád. V zájmu Německa teď bude vykreslit Británii jako odstrašující příklad.

Každopádně: Symbolem krachu projektu Čtvrté říše jen pejsek. Jak roztomilé.Titulní strana deníku The Sun (1,5 milionu prodaných výtisků denně) ze dne 13. prosince.

Fake news šířené Německem o tom, co se stane, když Británie odejde, nepomohly (například vymírání obyvatelstva kvůli nedostatku léků a potravin), ani zmanipulované odhady volebních preferencí.

Moc možností, jak Británii odchod překazit už není, ale Německo zcela jistě udělá to, co umí nejlíp: Nasadí byrokrata, který to Borisovi na rozloučenou aspoň co nejvíc zkomplikuje.


Bílý králík nikdy nezklame

Když kampaň, tak ve škole

Připomeňme, že referendum o ochodu Británie z německého projektu EU se konalo 23. června 2016, tedy více než před třemi lety. Od té doby se to vleklo, zamotávalo a mlžilo s jediným cílem: výsledek referenda zvrátit.


Červený slaneček

Svou hlavní bitvu však Británie prohrála už dávno. Tahanice kolem Brexitu sehrály mimo jiné roli “červeného slanečka”, který měl odlákat pozornost od toho nejpodstatnějšího, tedy od imigrace, která s sebou přináší terorismus.

Boris a jeho tank

Počet imigrantů z Afriky neklesá ani náhodou, jak se nám snaží namluvit média. Například titulek: “Počet přistěhovalců ze zemí unie do Velké Británie klesá” z dílny rozhlas.cz. V textu se následně dovíme, že klesá počet imigrantů ze zemí EU, zatímco množství odjinud roste.


Ročně do Británie dorazí 250 tisíc imigrantů z Afriky a arabských zemí, devět britských měst už má muslimského starostu nebo starostku – a patří mězi ně také Londýn, tedy hlavní město.


Boris Johnson má plán, jak destruktivní dopady imigrace zmírnit, a to podle jednoduchého pravidla: “Aby byla imigrace přínosem pro zemi jako celek, a nebyl výhodná jen pro přistěhovalce.” Podle odhadů dnes žije ve Velké Británii 6 milionů muslimů a jejich počet strmě roste.

Není síla, která by dokázala zvrátit trend. Británie se do konce století stane muslimskou zemí.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh