Íránec vyzbrojený mačetou, sekyrou a noži zatčen na Floridě nedaleko Trumpova resortu. Teherán vypsal na Trumpovu hlavu odměnu 80 milionů dolarů

Íránský státní příslušník vyzbrojený mačetou, sekerou a noži a 22 000 dolarů (půl milionu korun) v hotovosti byl včera zatčen na Floridě nedaleko resortu Mar-a-Lago, kam jezdívá prezident USA Donald Trump na víkendy. Policejní skupina specializovaná na bombové atentáty prohledala mužovo auto, zaparkované na nedalekém letišti.

Policie zasáhla proti muži na základně anonymního telefonátu. Muž je nyní ve vazbě a čeká ho soud. Vysoký obnos peněz, který měl údajný atentátník u sebe, by mohl svědčit o tom, že se chystal vzít si pomocníky.

Policie na Floridě zatýká Íránce nedaleko Trumpova “druhého Bílého domu”.

Prezident Trump resort Mar-a-Lago často navštěvuje, zejména od doby, co se stal prezidentem; mluví o něm jako o svém zimním nebo jižním Bílém domě.


Na návštěvě u Trumpa v Mar-a-Lago

Íránští představitelé vypsali před několika odměnu 80 milionů dolarů za zabití prezidenta USA Donalda Trumpa. Na Trumpův rozkaz byl na začátku roku zavražděn významný íránský generál Sulejmání.Vysoká odměna povzbudí atentáníky po celém světě, proto je prezident pod ještě větší ochranou než jindy. Bylo vyhlášeno omezení letů ve vzdušném prostoru Palm Beach, což je typický náznak, že prezidentská návštěva resortu je v plánu.


Jak Trumpa vyděsil výkřik Allah Akhbar

Jako odvetu za vraždu generála provedl Írán raketový útok na dvě americké základny v Iráku. Počet obětí není známý, íránská strana tvrdí 80 mrtvých, americká strana uvádí nula obětí. Během útoku bylo zasaženo civilní letadlo se 176 lidmi na palubě. Raketa údajně zasáhla pilotní kabinu.V letadle Boeing 737 ukrajinských aerolinek UIA letělo z Teheránu do Kyjeva 167 cestujících a devět členů posádky, vesměs občanů Íránu, Kanady, Ukrajiny, Švédska a Británie. Letoun se zřítil krátce po startu z teheránského letiště. Nikdo ze 176 lidí na palubě nepřežil.


Zásah letadla v Teheránu

Luxusní resort Mar-a-Lago koupil Donald Trump v roce 1985. O nemovitosti a pozemky se starala jeho tehdejší žena, Češka Ivana Trumpová. Trump uhájil Mar-a-Lago i během obou svých rozvodů. Jeho rodina zde má pozemky v uzavřených, nepřístupných oblastech, stejně jako tamní další parcely a přidružené budovy.

Prezident byl v době zatčený Íránce v Bílém domě ve Washingtonu DC. Nedávno strávil v Mar-a-Lago víkend.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh