Hrůza! Koronavirus mezi imigranty? Krvavé střety policie a občanů na řeckých ostrovech. Šokující VIDEO. Výstřely, oheň, krev. “Vraťte je, odkud přišli!” volají občané. Projekt Nové Evropy těsně před výbuchem.

Davy obyvatel na řeckých ostrovech se včera střetly s policií kvůli výstavbě nových zadržovacích táborů pro migranty. Řecké ostrovy jsou považovány za hlavní vstupní bránu imigrantů do Evropy a tamní boje jsou tak zápasem i o její budoucnost.

Jsou hlášeny desítky raněných. V tamních prozatímních táborech se tísní asi 50 tisíc imigrantů, kteří chtějí proniknout do vnitrozemí. Panují obavy, že mezi imigranty řádí epidemie koronaviru.


Protesty na řeckých ostrovech

Zásah řecké policie proti demonstrantům.

Policie na protestující házela granáty se slzným plynem a oslňující granáty, demonstranti zapalovali poplenice a stavěli barikády z popelářských vozů. Cílem nespokojených obyvatel na ostrově Lesbos je odříznout přístav, z jehož lodí je vykládán materiál na stavbu imigrantských ubytoven.


Řecké ostrovy: Oheň a výbuchy

Řecká vláda je prý nucena jednat kvůli zvýšeným obavám z rozšiřujícího se ohniska koronaviru. V přeplněných táborech nelze provádět řádné zdravotní kontroly a pravděpodobnost nákazy je velmi vysoká. Nepokoje jsou zaznamenány i přímo v imigrantských táborech.

Řecké úrady o koronaviru ZDEEvropská unie chce dostat imigranty do vnitrozemí

Evropská unie hledá způsob, jak dostat imigranty do Evropy a brání se jedinému rozumnému řešení, kterým je odvoz imigrantů zpátky do země původu.

Krev při střetu s policií na řeckých ostrovech

V mainstreamových médiích jednotlivých států EU jsou tak většinou ukazovány záběry imigrantských táborů na kterých jsou takřka výhradně děti. Ty však tvoří jen malou část. Média používají závěrů dětí jako zbraně k prosazení vlastního cíle – a tím je dovoz všech imigrantů do Evropy.

Většina imigrantů jsou mladí muži.

Za posledních šest let přicestovalo do Evropy podle neoficiálních odhadů asi pět milionů imigrantů. Oficiální odhady jsou o polovinu menší.


Oficiální údaje o imigrantech (zdroj OSN). Ty neoficiální jsou až třikrát vyšší. Podle nich přibylo od vypuknutí inigrantské vlny (2014) v Evropě přes pět milionů imigrantů. To je tolik, kolik je obyvatel Slovenska.

Podle agentury OSN pro uprchlíky loni na řecké ostrovy přicestovalo na řecké ostrovy 60 tisíc imigrantů, což je téměř dvakrát více než v roce 2018. Letos za první dva měsíce přilo do Řecka více než pět tisíc imigrantů. Také zde jsou však neoficiálním odhady dvojnásobné. Některým se podařilo proniknout do vnitrozemí, jiní uvízli v uprchlických táborech.

Řecké úřady plánují vybudovat uzavřená střediska pro zadržování imigrantů v ostrovech Lesbos, Chios, Samos, Kos a Leros poblíž Turecka, odkud jsou každoročně distribuovány tisíce žadatelů o azyl v celé Evropě.

Na to se chystá Evropská unie navázat zavedením kvót o nuceném přijímání imigrantů do jednotlivých členských států.


Demonstranti bojují nejen o svou budoucnost, ale i o zítřky celé Evropy

Vraťte je domů!

Mnoho obyvatel ostrovů a místní úřady nesouhlasí s plány vedení země nesouhlasí a požadují, aby migranti a žadatelé o azyl co nejrychleji opustili ostrovy – nejlépe směr země původu. Většina imigrantů se dostává na východní řecké ostrovy z nedalekého tureckého pobřeží.Většina imigrantů přišla ze Sýrie a Aghánistánu. V Sýrii však již válka skončila a probíhají jen občasné střety. Země je pod kontrolou demokraticky zvolené vlády. V Afghánistánu je válečná aktivita také na ústupu, země má především ekonomické problémy, které mohou být vyřešeny formou zahraničních investic.


Vrácení imigrantů do země původu se však brání Evropská unie a trvá na dodržování kvót. Přibývá však politiků, podle kterých je implementace imigrantů do Evropy součástí plánu a staví se proti němu. Tito politici (Matteo Savini, Marie Le Penová…) mají rostoucí podporu ve svých zemích. Vedením Evropské unie a napojenými médii jsou označováni za populisty a nacisty.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh