Drsná cenzura Facebooku před volbami: Evropská unie vnutila firmě partu Koniášů. Svoboda slova a “nevhodní” novináři na smetišti dějin
V centrále firmy Facebook začal před volbami do parlamentu Evropské unie operovat tým, který cenzuruje “nevhodné” politické příspěvky. Skupinu 40 cenzorů vnutily firmě Facebooku elity Evropské unie.
Volby do Evropského parlamentu 2019 se budou konat od 23. do 26. května 2019.
Mezi elitami Evropské unie panuje obava z výsledku voleb, ve kterým mají velkou šanci uspět zástupci protiimigranských stran. Tyto strany zaznamenávají v tuzemských volbách velké úspěchy u voličů napříč Evropou.
Firma Facebook s cenzurními zásahy ze strany Evropské unie nesouhlasí, ale nemá na výběr. Státy jako Německo a Francie jí pohrozily, že budou její chod regulovat cenzurními zákony a vyššími poplatky.
“Někteří lidé by si přáli, abychom smazali všechno,” řekl Richard Allan, šéf Facebooku v Evropě. “Nemyslíme si však, že bychom měli vystupovat jako regulátor politické kampaně,” dodal.
Facebook již musel po tlakem cenzorů zablokovat účty několika vlivným uživatelům jako jsou novináři Alexe Jones (portál InfoWars), nebo britský novinář Milo Yiannopoulos, britský novinář Paul Watson a dalším.
Aby byl zastřen tento agresivní útok na svobodu slova, přibývá označování protiimigrantských novinářů nálepkami jako “šiřitel nenávisti”, “extrémista”, “příznivec krajní pravice” a podobně.
Cenzorní zásah unie proti Facebooku ostře odsoudil prezident USA Donald Trump, francouzská politička Marie LePenová a další významní politici, kteří se stali oběťmi útoku na svobodu slova ze strany mainstreamových médií, kontrolovaných elitami.
Také v jejich případě byly zaznamenány snahy omezit či jim zablokovat facebookové účty s miliony sledovatelů.
Facebook má na celém světě více než 2 miliardy účastníků. Tato sociální síť znamená velkou hrozbu pro elitami kontrolovaná mainstreamová média.
Za posledních pět let přišlo do Evropy odhadem pět milionů imigrantů z islámských zemí. Podle některých analytiků jde o elitami řízenou akci s cílem proměnit v příštích generacích evropský voličský elektorát.
Vzhledem k produktivitě islámských rodin lze očekávat, že počet pěti milionů imigrantl bude v další generaci znásoben na cca 25 milionů. Ve třetí generaci na 125 milionů. Pro srovnání: Nejlidnatější stát Evropy Německo má 80 milionů obyvatel.