Babišův tajný plán úniku: Bude prezidentem České republiky! Miloš Zeman je pro. Cesta je volná… Pokud ho nezavřou.

Andrej Babiš prezidentem České republiky? Na první pohled to zní divně, ale na druhý pohled je to řešení, ke kterému to všechno směřuje. Pokud bude Babiš “sestřelen” novým předsedou Evropské komise, pak jeho další kroky povedou zřejmě na Hrad.

Premiér hraje prezidentovi na loutnu. Kdo to kdy viděl? Nová doba žádá nové hrdiny.

Miloš Zeman ve funkci prezidenta ukázal, že i při pouhé špetce kreativního přístupu lze vyhrát jakoukoli partii proti komukoli. A stačí opravdu málo. Například vnímáme-li Ústavu jako loutnu.

Právě probíhající hrátky na téma “nový ministr kultury” nemohou mít jiný konec než ten, že se povlečou. Jen stěží lze najít v politice něco méně podstatného, než “nový ministr kultury”.

Situace tak připomíná spíše rozcvičku primabaleríny Velkého divadla v podloubí Velkého divadla, za tónů Vltavy na loutnu hrané. I tak však může být někde v dálce záměr – Kdo Zemana nahradí?

Tady je odkaz na skladbu Vltava od Bedřicha Smetany. Je to sice německý orchestr (Moldau), ale po počátečních pištcích to nabere grády.

O osudu Andreje Babiše jako premiéra České republiky nerozhodnou žádné demonstrace, ani kvokající opozice se směšným a zavádějícím názvem “demoblok”. Rozhodne o něm Evropská unie, respektivě její nový vrchní komisař (komisařka) – přímý nadřízený českého premiéra. Ano, tak je to nastaveno.

Pokud bude tímto mužem činu zelená extremistka Ska Kollerová (Grünen Jugend) napojená na české Piráty, jak to vypadá, pak Andrej Babiš ve funkci premiéra skončil. To samé se mu může stát, pokud by se stal předsedou Evropské komise například marxista Timmermans. Záminka: Nezákonné dotace. Pravý důvod: Malá spolupráce na migratských kvótách a neochota revidovat Benešovy dekrety.

Volby prezidenta České republiky se odehrají až v roce 2023. Do té doby tady bude vládnout kreativní Zeman, který má možná dvě brady, ale vyštípat ho může jenom nemoc, nebo smrt. A to není aktuální problém.

Babišovy šance na prezidentský post jsou velmi vysoké. 30 % má prakticky jistých, stejně jako postup do druhého kola. Tam už to samozřejmě závisí na tom, kdo bude jeho soupeřem, ale vlastně široko daleko není nikdo, kdo by ho dokázal porazit.

Prezident Babiš by měl svou “prezidentskou stranu” a to po francouzském vzoru Macron, stejně jako jí má Čaputová na Slovensku. Strana francouzského prezidenta motýla Emmanuela Macrona, investičního bankéře, se jmenuje En Marché!” Tedy něco jako “Pochodujme!” nebo “Kupředu!” nebo “Hurá!”

Strana jeho slovenské kolegyně Čaputové se jmenuje “Progresivne Slovensko”, cudná zkratka “PS”. Tedy něco jako “Hurá progresivně”, ale také tak trochu cudné post scriptum.

Babiš už to má – a mnohem pevněji zakořeněné. Hnutí ANO může fungovat dál i s Babišem na postu prezidenta.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh