300 tisíc čtenářů! Tohoto úžasného výsledku dosáhl portál Argumenty a Fakta za poslední dva měsíce. Jde o naprostý unikát

300 tisíc čtenářů! Tohoto úžasného výsledku dosáhl portál Argumenty a Fakta (AF) za poslední dva měsíce (květen, červen 2019). Jde o naprostý unikát, a to nejen mezi svobodnými weby.

Čtenář – to je to jediné, co nás zajímá, takže jsme spokojeni. Svobodný web je ten, který není závislý na penězích. Tedy tento.

Jde o zcela unikátní jev, když podařilo od stolu (kuchyňského, na periferii Vinohrad, nedaleko mostu sebevrahů) vytvořit portál s takto impresivní návštěvností. A samozřejmě – s přeplacenou redakcí za zády.

Nemáme žádné politické preference ani ambice, nepíšeme na objednávku. Nejsme ani pro Rusko, ani proti němu, nejsme proti Evropské unii, ani pro ni. Nevidíme svět černobíle, ale spíše v odstínech šedi.

Uvádíme argumenty a fakta, často s nadsázkou a žertovně – ale s mírou (Ať žije král Miroslav)! Snažíme se přispět k tomu, aby byla vytvořena mainstreamovým zprávám protiváha, protože mnohé z těchto zpráv a výkladům považujeme za nebezpečné a lživé.

Printscreen návštěvnosti portálu arfa.cz. V maximech takřka 20 tisíc návštěvníků denně!

Pravdou je, že redakce žije sledováním „lajků“ (virtuální měna) a jakmile jich je “pod 100”, tak vypukne panika: „Jak to?“ „Co teda?“ „A proč?“ Zkrátka přízeň čtenářů je zcela klíčová. Běžně jsou však tisíce sdílení.

Nejnavštěvovanější článek je tento – zatím se 37 tisíci sdíleními(!). Thats, what she said.

Úžasné výsledky portálu Argumenty a fakta s sebou přinášejí i nenávistnou odezvu konkurence. Nejen od dezinformačních webů jako Forum24, nebo manipulatori.cz, ale i od správců wikipedie. Zvláště od wikipedie (administrátor Urbanec) nás to zaskočilo.

Věděli jsme, že jsou někteří správci tohoto oblíbeného média napojeni na politické a dezinformační struktury, ale i přesto jsme wikipedii považovali za otevřený portál. Ale aby správce wikipedie dal na stránku o konrétní osobě lživé informace a ještě je prolinkoval na dezinformační weby (manipulatori.cz) a bulvární média (Aha!) – a pak stránku zamkl, to je silná káva.

Zkrátka, jak se do lesa volá… Například: „Jak je ti, Rakousko“! a jeden by čekal ozvěnu, že „ouzko“.

Jenže je to jinak. Na zavolání „Jak je ti, Rakousko!“ se ozve: „Německo“, takže kdoví, co se tam děje a vzhledem k všudypřítomným básním vizionářeChristiana Morgensterna, k nimž se redakce upíná, je možné všechno.

Báseň “Dva kořeny” v překladu Egona Bondyho je takto:

Dva kořeny v lese leží,
baví se, jak život běží.

Co nahoře šumí v listí,
to se tady dole zjistí.

Básník Hans Christian Morgenstern (aus Leipzig), Guru redakce AF

Veverka plete punčochy,
pro ty dva staré lenochy.

Ten jeden řekne knik. Ten druhý knak.
Druhý den pokračují pak
.

Poslední dva verše uvádíme pro jistotu v originále:
Die eine sagt: knig. Die andre sagt: knag.
Das ist genug für einen Tag
.


Nenávistné reakce na úspěch stránek Argumenty a Fakta přišly vzápětí. Od dezinformátorů typu Forum24, manipulatori.cz, nebo jiných extremistických dezinformačních skupinek, šířících nenávist – proti všem, kdo mají odlišný názor, nebo šířícím nenávist proti národům (Rusko) a podílejících se na štvavých kampaních proti prezidentovi a premiérovi.

Navzdory výzvám – mladý správce wikipedie Urbanec, v jehož pojetí je něco wikipedie zřejmě něco mezi pyramidovou hrou a filmem Pán prstenů, nekomunikuje. Stránka wikipedie s falešnými a lživými informacemi o zakladateli portálu Argumenty & Fakta Ondřeji Höppnerovi je zamčená. Wikipedie se v takovém pojetí snadno stane nástrojem propagandy.

Každopádně: děkujeme za přízeň. Žertovně, ale s mírou. Ať žije král Miroslav!

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh