Šest explozí nenávisti. Magor z Řeporyjí způsobil mezinárodní konflikt a škodu za miliardy. Moskva teď vyhnala českého ministra. Idiotské výpady českých gauleiterů proti ruským symbolům v Praze

Návštěva ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) v Rusku skončila předčasně. Ruská strana v reakci na nenávistné výpady českých politruků znemožnila ministrovi a jeho podnikatelskému doprovodu přelet z Moskvy do Tatarstánu. Zde měl ministr a podnikatelé sjednat rozsáhlé obchody. Delegace se tak předčasně vrací do Prahy.


„Zájem podnikatelů o spolupráci jak z české, tak ruské strany byl enormní,” posteskl si ministr Toman, který začátkem týdne jednal se svým ruským protějškem a jednání se vyvíjela velmi slibně. Tatarstán je součástí Ruské federace.


Moskva vyhnáním ministra zareagovala na množící se výpady českých “gauleiterů” proti ruským symbolům.

Před několika měsíci odmítl primátor Prahy pan Zdeněk Hřib (Piráti) vrátit pamětní desku na Staroměstskou radnici. Deska připomínala osvobození Prahy Rudou armádou.

Poté starosta Prahy 6 Prahy Ondřej Kolář (TOP 09) oznámil, že chce odstranit sochu sovětského maršála Koněva, osvoboditele Prahy. Za války proti nacistickému Německu položilo život 30 milionů Sovětů. Starosta Kolář si od ruské strany vysloužil přezdívku “Gauleiter” (oblastní vedoucí NSDAP).

Před pár dny zaútočila novinářka propagandistického rusofobního Deníku N s výkřikem “Ty novinářský prase!” na zpravodaje ruské agentury Sputnik, udeřila ho do obličeje a rozbila mu mobil.

Vzápětí vydala Bezpečnostní informační služba (BIS) výroční zprávu takřka surrealistického obsahu. Ředitel BIS pan Michal Koudelka v ní uvádí, že v České republice řádí ruští špióni. Ředitel BIS úzce spolupracuje s americkou CIA.

Na to navázal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) s návrhem, že by bylo dobré vyhostit nějaké ruské diplomaty. Pochvaloval si, že už se tak nedávno stalo v souvislosti s kauzou Skripal. Tuto kauzu však považuje ruské strana a mnoho odborníků a virtuální a propagandistickou. Je čím dál jasnější, že mladý ministr (ČSSD) svou práci nezvládá.

Starosta obce Řeporyje Pavel Novotný (ODS)

Poslední kapkou do poháru ruské trpělivosti bylo vystoupení starosty obce Řeporyje (okraj Prahy) Pavla Novotného (ODS), který oznámil záměr obce postavit pomník Vlasovcům. Tato armáda zradila za války Sověty, bojovala na straně nacistického Německa a v Rusku je považována za absolutní dno. Starosta Novotný svůj záměr doplnil snůškou vulgarit na adresu Ruské federace.


Ruská federace bere české výhružky a vulgární výpady velmi vážně. Několikrát už varovala, že přikročí k odvetným opatřením pokud budou agresivní ideologické ataky pokračovat. Do Prahy již přijela ruská televize TNV. Rozhovor jí poskytl předseda asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.

Vývoj situace pozorně sledujeme.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh